banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kuidas pilli õigesti kasutada

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kuidas pilli õigesti kasutada Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kuidas pilli õigesti kasutada,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Kuidas rasestumisvastased tabletid toimivad ]

Kuidas pilli õigesti kasutada

Rasestumisvastaseid pille tuleb võtta iga päev 21 päeva vältel, mille järel tehakse 7-päevane paus. Iga naine valib ise pilli võtmiseks sobiva aja. Pilli võib võtta hommikul, õhtul või ka tööajal; selle võib siduda igapäevase kindlakskujunenud rutiiniga, näiteks ülestõusmise, magamaheitmise, koeraga jalutamisega jne. Taoline seos võib aidata pilli võtmist meeles pidada, kuigi rasestumisvastase pilli kasutamise puhul ei ole see range nõue. Kõige olulisem on võtta 21 järjestikuse päeva jooksul iga päev üks pill. Üks pill pakub kaitset pigem 36 kui 24 tunni vältel, mis tähendab, et isegi 12-tunnise viivituse korral pilli võtmises on selle rasestumisvastane toime ikkagi täielik (siiski oleks parem seda teadmist mitte kuritarvitada). Juhul kui pilli võtmine hilineb rohkem kui 12 tundi, tuleb soovimatu rasestumise vältimiseks järgida alljärgnevaid reegleid.

7-päevase pausi vältel algab väga menstruatsiooni meenutav vereeritus (mis võib olla nõrgem, lühem ja põhjustada vähem valusid alakehas). Nende 7 päeva jooksul vahendi rasestumisvastane toime säilib, nii et kui sel perioodil leiab aset seksuaalvahekord, pole lisameetmete tarvituselevõtmine vajalik. Pikem kui 7-päevane paus ei ole lubatud (see võib olla üksnes lühem), sest kui uut pakendit õigeaegselt ei alustata, puudub ka vahendi rasestumisvastase efekti garantii, kuna selle 7 päeva vältel küpseb munasarjades munarakk ning seda protsessi on võimalik peatada üksnes uuesti pilli võtma hakates. Pikema vaheperioodi korral võib munarakk küpseks saada ja toimuda ovulatsioon ning naine riskib rasedaks jäämisega, mis ongi üks selle meetodi kasutajate poolt tehtavaid suurimaid vigu.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:21