banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Akne ja liigne karvakasv

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Akne ja liigne karvakasv Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Akne ja liigne karvakasv,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Kontratseptsiooni müüdid ]

Kontratseptiivid soodustavad aknet ja liigset karvakasvu

Miks see müüt on nii laialt levinud?

Kõige esimeste kontratseptiivsete pillide komponendil progestiinil olid lisaks kehaomasele progesteroonile ka meessuguhormooni androgeenile iseloomulikud omadused. Pealegi olid need kõrge hormoonisisaldusega pillid. Sel põhjusel esines neid pille manustavatel naistel tõesti liigne karvakasv, soovimatu akne moodustumine ja naharasusus.

Kas on olemas nahale soodsalt mõjuvaid kontratseptiive?

Jah, on olemas, kuid ainult pillide kujul. Neid võib olla kolme tüüpi, mis on erineva koostisega. Esmakordselt tulid sellised pillid turule 1978. aastal peale progestiin – tsüproteroonatsetaadi – leiutamist. Eelmainitud progestiini toime nahale on absoluutselt erinev meessuguhormoonide omast. Ta ei soodusta naharasusust, akne moodustumist ja hirsutismi; vastupidi, ta võib hoopis ravida neid nahaprobleeme, meessuguhormoonide, mida leidub alati naise organismis, toime blokeerimisega. Kuid see pole ainus progestiin, mis suudab kaitsta nahka androgeenide mõju eest; dienogest ja drospirenoon, uued progestiinid, suudavad seda samuti. Hetkel on Eestis saada kolme erinevat tüüpi pille, mis on kontratseptiivse toimega ja sobilikud akne raviks. Need on kontratseptiivsed pillid, mis sisaldavad kas drospirenooni, dienogesti või tsüproteroonatsetaati, näidustatud akne raviks, liigse karvakasvu ja androgeense alopeetsia korral.

Milline on teiste kontratseptiivsete vahendite toime nahale?

Enamik kontratseptiivsetest vahenditest sisaldab progestiine, milledel esineb rohkem või vähem eristatavaid ja soovimatuid androgeenseid toimeid; st. nende toime nahale võib olla sarnane meessuguhormoonidega.

Nahaprobleemid esinevad väga harva peale meessuguhormoonide produtseerimist munasarjades ja viimatimainitu aktiivsus langeb. Siiski, kui Teie nahk kaldub olema rasune ja Teil esineb akne, on soovitav valida kontratseptiivsed pillid aknevastase toimega.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:05