banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Negatiivne mõju naise libiidole

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Negatiivne mõju naise libiidole Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Negatiivne mõju naise libiidole,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Kontratseptsiooni müüdid ]

Kontratseptiivid avaldavad negatiivset mõju naise libiidole

Miks see müüt on nii laialt levinud?

Libiido sõltub paljudest sotsiaalsetest, psühholoogilistest ja kehalistest faktoritest. Kontratseptiivsete vahendite kasutamine on kõige konkreetsem ja kergesti „määratav” faktor; seetõttu on nende mõju tihti ülehinnatud.

Kuidas muutub naise suguiha kontratseptiivsete pillide kasutamise ajal?

Libiido muutused on individuaalsed: mõnedel tõuseb, mõnedel langeb, mõnedel püsib muutumatuna. Füüsilisi muutusi nagu valu vahekorra ajal, mis on tingitud tupekuivusest, esineb palju sagedamini naistel, kes kasutavad väga madala (15 – 20 mikrogrammi) östrogeenisisaldusega kontratseptiivseid vahendeid. Samuti on täheldatud, et libiido languse üle kurdavad palju sagedamini naised, kelle suhted partneriga on halvad, nagu ka sünnitamata naised, eakamad naised ja naised, kelle teadmised kontratseptsiooni vallas on piiratud. Muuseas, vähemalt peale 6-kuulist kontratseptiivsete pillide või mõne muu kontratseptsiooni meetodi kasutamist, kaebused vähenevad. See on tingitud suuremast kindlustundest eelistatud kontratseptiivse vahendi suhtes, mis aitab lõõgastuda ja keskenduda meeldivatele asjadele.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:06