banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Ei põhjusta väärarengut

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Ei põhjusta väärarengut Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Ei põhjusta väärarengut,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kontratseptsioon ] [ Kontratseptsiooni müüdid ]

Kontratseptiivid põhjustavad kaasasündinud väärarenguid

Miks on see müüt nii laialt levinud?

Hirm, mida inimesed tunnevad oma järglaste tervise pärast, on väga loomulik. Miks sünnivad tervetel vanematel mõnikord kaasasündinud väärarenguga lapsed? Mis määrab ühe või teise väärarengu? Mis ajal, kas enne või raseduse ajal, hakkab see faktor tööle? Kuidas vältida väärarenguid? Kõigile nendele küsimustele ei saa keegi anda kindlat ja hästi põhjendatud vastust. Võrdselt üks järgmistest võib põhjustada väärarenguid nagu suitsetamine, liigne alkoholi tarbimine, halvad toitumisharjumused, sünnitamine küpses eas, või kõik need põhjused koos kombineerituna. Keegi ei saa öelda midagi täpsemat.

Kas kontratseptiivsed pillid on ohutud tulevastele järglastele?

Tavaliselt, naised, kes on manustanud kontratseptiivseid pille, rasestuvad kahe või kolme kuu jooksul peale pillide tarvitamise lõpetamist, ning sünnitavad terve lapse. Kontratseptiivsed pillid EI PÕHJUSTA nurisünnitust või väärarenguid. Isegi kui noor pille manustav naine rasestub mingi tõsise vea tõttu ja jätkab pillide võtmist teadmata oma rasedusest, ei avalda see mingit mõju rasedusele ega põhjusta loote väärarenguid. Meditsiinilistes uuringutes on niimoodi täheldatud. Siiski, kui naine juba teab oma rasedusest, ei tohi ta mingil juhul hakata pille tarvitama, ja peab katkestama manustamise, juhul kui ta neid võtab.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:13