banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rutiinsed protseduurid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rutiinsed protseduurid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rutiinsed protseduurid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ SOS-keskus ] [ Günekoloogi juures ] [ Küsi arstilt ] [ Korduma kippuvad küsimused ]

Rutiinsed protseduurid

Esimese visiidi käigus kontrollib arst Sinu suguelundite tervist. Selleks peab arst Sind läbi vaatama. Sind kutsutakse läbivaatusruumi, mis asub konsultatsioonikabinetist eraldi, et keegi protseduuri ei segaks. Seejärel palutakse Sul istuda spetsiaalsesse läbivaatustooli ja asetada jalad tugedele.

Kõigepealt kontrollib arst Sinu väliseid suguelundeid. Selleks, et uurida tuppe ja emakakaela, kasutab arst spetsiaalset metallist või plastikust tupepeeglit. Tupepeegleid on erineva suurusega ja vältimaks valu valib arst sobiva välja just Sinu keha arvestades. Mõnikord võib tupepeegel tunduda veidi külm.

Selleks et välistada põletikud, võtab arst tupest analüüsi. Seda protseduuri ei ole tunda: protseduur viiakse läbi spetsiaalse instrumendiga, millega puudutatakse tupe seinu ja emakakaela. Laboris analüüsitakse, kas nähtamatud bakterid tupes võivad põhjustada ärritust.

Emakat ja munasarju kontrollib arst oma kätega. Arst sisestab ühe või kaks sõrme tuppe ning kompab teise käega väliselt alakõhtu. Läbivaatust tehakse õrnalt, see on lühike ning valutu.

Ürita selle protseduuri peale mitte mõelda, hinga sügavalt ja lõdvestu. Nii on arstil kergem emakat ja munasarju läbi vaadata. Kui tunned selle protseduuri ajal valu, ütle seda kohe arstile.

Günekoloog võib kontrollida ka Sinu rindu, sest need on suguelunditega lähedalt seotud. Muutusi rindades põhjustavad samad suguhormoonid. Rindade uurimisel tehakse kindlaks, et need on korralikult arenenud, terved, rindades ei ole tükke ning ei esine eritist.

Tähtis teada Kui Sa ei ole kunagi seksuaalvahekorras olnud, on läbivaatus veidi teistsugune. Sellisel juhul günekoloog tupepeeglit ei kasuta. Selleks, et neitsinahka mitte vigastada, surub arst emaka ja munasarjade kontrollimiseks oma sõrme pärakusse ning kompab teise käega alakõhtu. See protseduur võib olla veidi ebameeldiv, kuid on lühike ja valutu.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 11. 2008. 09:01