banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Seksuaalne suundumus

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Seksuaalne suundumus Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Seksuaalne suundumus,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Sinu elu ] [ Mis on seksuaalsus? ] [ Seksuaalne suundumus ] [ Kas ma olen seksiks valmis? ]
[ Mis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla? ] [ Süütus ja seksuaalne lodevus ]
[ Kelle poole pöörduda nõu saamiseks? ]

Seksuaalne suundumus

Seksuaalne orientatsioon tähendab seda, mida sa tunned emotsionaalselt ja seksuaalselt samast või vastassoost inimeste vastu. Mõned inimesed on heteroseksuaalsed (tunnevad seksuaalset ja emotsionaalset tõmmet teisest soost isikute vastu), mõned inimesed on homoseksuaalsed (tunnevad seksuaalset ja emotsionaalset tõmmet samast soost isikute vastu) ning mõned inimesed on biseksuaalsed (tunnevad seksuaalset ja emotsionaalset tõmmet nii samast kui vastassoost inimeste suhtes).

Kuigi mõni inimene on oma seksuaalses suundumuses kindel väga varakult, võtab teistel selles selgusele jõudmine palju aastaid. Sinu isiklik orientatsioon saab selgeks aja jooksul ja kujuneb loomulikult.

Oluline on läheneda oma seksuaalsusele ja tunnetele avatud meeltega. Kui sa avastad, et oled homo- või biseksuaalne, seisab sul tõenäoliselt ees ainulaadseid väljakutseid, kuid pea meeles, et tugi on saadaval. Kui sa oled teistega avameelne ja aus, siis enamasti leiad, et nad austavad sind sellena, kes sa oled.

Lisainformatsioon:

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 05. 2010. 04:56