banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Emakasisene vahend (ESV e. spiraal)

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Emakasisene vahend (ESV e. spiraal) Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Emakasisene vahend (ESV e. spiraal),Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kas ESV paigaldamine on valulik protseduur?

Enamus naistest talub ESV paigaldamist hästi. Enne vahendi paigaldamist võib emakakaelale teha kohaliku tuimestuse. Mõnel naisel võib paigaldamise järgselt esineda valu või peapööritustunnet, mis pärast lühikest puhkust tavaliselt möödub.

Kas ESVd saab kasutada hädaabikontratseptiivina?

ESVd on võimalik kasutada hädaabikontratseptiivina. ESV tuleb paigaldada 5 kuni 8 päeva jooksul (ideaalselt 120 tunni jooksul) pärast kaitsmata vahekorda. Paigaldamisprotseduurist lähtuvalt ei sobi ESV regulaarseks rasestumisvastaseks hädaabivahendiks.

Kas ESV võib välja tulla või emakasse kinni jääda?

ESV paigaldab väljaõppinud tervishoiutöötaja, kes järgib vajalikke juhiseid ESV õige paiknemise kindlustamiseks. Aeg-ajalt võivad emaka lihaste kokkutõmbed menstruatsiooni ajal ESV paigast nihutada või selle väljutada. Väga harvadel juhtudel võib ESV mulgustada emaka seina. Kui ESV kasutajal esineb ebaharilik veritsus, valu või ebamugavustunne, tuleb esimesel võimalusel võtta ühendust oma arstiga.

Kas ESV on vahekorra ajal tuntav?

Kumbki partner ei tohiks vahekorra ajal ESVd tunda. Kui te siiski tunnete ESVd, peaksite vältima vahekordi seni, kuni arst on veendunud, et vahend on õiges asendis.

Kas pärast ESV paigaldamist on ohutu kasutada tampoone?

Soovitatav on kasutada hügieenisidemeid. Tampoonide kasutamisel tuleb neid tihemini ning ettevaatlikult vahetada, et mitte tõmmata ESV niitidest.

Kas mul esineb veritsust pärast ESV paigaldamist?

Emakasisese vahendi kasutajatel esineb sagedamini igakuiselt erituva verekoguse suurenemist kui mittekasutajatel. See on enamasti põhjustatud menstruatsiooni kestuse pikenemisest ja erituva verehulga suurenemisest, kuid võib olla tingitud ka ebaregulaarsetest veritsustest ja menstruatsioonidevahelisest määrimisest.

Kas ESV mõjutab menstruatsioone?

ESVd kasutavatel naistel võivad menstruatsioonid muutuda vererohkemaks ja kesta kauem.

Kui kauaks on ESV ohutu paigaldada?

Olenevalt vahendi tüübist võib ESV paigaldada kolmeks kuni kümneks aastaks. Pärast kasutusaja lõppu tuleb vahend asendada uuega. Kui see rasestumisvastane meetod sulle sobib ja sa soovid ka edaspidi kasutada pikaajalist rasestumisvastast vahendit, siis pöördu antud meetodiga jätkamise arutamiseks oma arsti poole.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 08. 2007. 07:17