banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasestumisvastane plaaster

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasestumisvastane plaaster Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasestumisvastane plaaster,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kas nahalt eemaldunud plaaster tuleb asendada uuega? Kas ma võin rasedaks jääda, kui plaaster ära tuleb?

Plaaster on välja töötatud nii, et see püsiks nahal terve nädala. Kui plaaster peaks siiski nahalt lahti tulema, tuleb see esimesel võimalusel uuega asendada. Kui uut plaastrit ei asetata nahale 24 tunni jooksul, siis rasestumisvastane kaitse langeb. Kui 24 tunni jooksul ei ole plaastrit asendatud, tuleb järgneva 7 päeva jooksul kasutada lisaks mõnda teist rasestumisvastast vahendit.

Kas plaaster võib duši all nahalt lahti tulla?

Plaaster on hästi kleepuv ning eemaldub harva. Plaastriga võib käia duši all, ujumas ja teha sporti. Plaaster tuleb paigaldada kuivale, puhtale nahale ning juba kinnitunud plaastri piirkonnas peaks plaastri hea püsivuse tagamiseks vältima kreemide ja emulsioonide kasutamist.

Plaastrist vabaneb vereringesse östrogeeni ja progestageeni. Plaastrit tuleb vahetada iga nädal samal nädalapäeval. Neljas nädal on plaastrivaba ning siis algab menstruatsioon. Plaastreid tuleb vahetada seetõttu, et tagada piisava koguse hormoonide vabanemine vereringesse. Iga plaaster sisaldab vaid teatud annuse hormone. Kui unustad plaastri õigel päeval asendada ja möödunud on üks või kaks päeva, eemalda vana plaaster kohe, kui see sulle meenub ja aseta nahale uus plaaster. Järgmine plaaster tuleb nahale asetada tavapärasel plaastri vahetamise päeval. Rasetumisvastane kaitse säilib. Kui sa oled unustanud plaastri vahetada ja möödunud on rohkem kui kaks päeva, alusta uue plaastri ja uue neljanädalase tsükliga. Järgmised 7 päeva pead sellisel juhul kasutama lisaks mõnda teist rasestumisvastast vahendit nagu nt kondoomi.

Mis juhtub, kui ma unustan plaastrivaba nädala alguses plaastri eemaldada?

Kui sa unustad plaastrivaba nädala alguses plaastri eemaldada, tee seda niipea, kui see sulle meenub ja alusta uut tsüklit tavapärasel ajal. Sellisel juhul võivad “päevad” olla lühemad või veritsus võib uue plaastri paigaldamise ajal veel kesta.

Mis juhtub, kui ma unustan pärast plaastrivaba nädalat uue plaastri nahale asetada?

Kui sa unustasid pärast plaastrivaba nädalat asetada nahale uue plaastri, siis tee seda niipea, kui see sulle meenub. Uue tsükli esimesed 7 päeva pead sa lisaks kasutama mõnda teist rasestumisvastast vahendit. Nüüd langeb ka plaastri vahetamise päev uuele nädalapäevale.

Kas plaaster tuleb asetada iga kord samale kohale?

Ei. Plaastri asukoha vahetamine võib isegi kasulik olla. Plaastri võib asetada tuharatele, kõhule, seljale või õlavarrele. Plaastrit ei tohi asetada rindadele.

Kuidas ma saan aru, et plaaster toimib?

Plaastrist vabaneb vereringesse pidevalt östrogeeni ja progestageeni, kuid selle mõjumist ei ole tunda ega plaastri välisel vaatlusel näha. Sa pead lihtsalt meeles pidama, et plaastrit tuleb vahetada iga nädal kolmel järjestikusel nädalal ning mitte unustama pärast plaastrivaba nädalat asetada nahale uut plaastrit.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 08. 2007. 07:24