banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasestumisvastane rõngas

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasestumisvastane rõngas Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasestumisvastane rõngas,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Mida teha, kui rõngas välja kukub?

Kui rõngas on välja kukkunud, loputa see ära ja aseta niipea kui võimalik tagasi tuppe. Kui rõngas on olnud tupest väljas vähem kui 3 tundi, on rasestumisvastane kaitse säilinud. Kui rõngas on olnud tupest väljas kauem kui 3 tundi, tuleb järgneval seitsmel päeval kasutada lisaks mõnda teist rasestumisvastast vahendit. Kui rõngas on olnud tupest väljas kauem kui kolm tundi, peab see tuppe jääma veel vähemalt 7 päevaks. See tähendab, et kuus võib rõnga kasutamisaeg ületada 21 päeva. Seejärel tee 7-päevane rõngavaba paus ning paigalda uus rõngas.

Mida teha, kui ma unustan rõnga eemaldada?

Kui rõngas on olnud tupes vähem kui 28 päeva, siis eemalda see ja tee 7-päevane rõngavaba paus, pärast mida tuleb paigaldada uus rõngas. Rasestumisvastane kaitse ei ole langenud. Kui rõngas on jäänud tuppe kauemaks kui 28 päeva, eemalda see esimesel võimalusel, paigalda uus rõngas ja kasuta järgneva 7 päeva jooksul lisakaitsevahendit. Sellel kuul võib sul esineda ebaregulaarset veritsust või menstruatsioon võib ära jääda.

Mida teha, kui ma unustan pärast rõngavaba perioodi uue rõnga paigaldada?

Paigalda rõngas niipea, kui see sulle meenub ja kasuta järgmised 7 päeva rasestumisest hoidumiseks lisakaitsevahendit. Kui sa olid kaitsmata vahekorras, kaalu hädaabipillide kasutamist. Rõngavaba periood ei tohi kesta kauem kui 7 päeva, vastasel juhul võid rasestuda. Kahtluste korral pea nõu oma arstiga.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 08. 2007. 07:27