banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Hädaabi pillid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Hädaabi pillid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Hädaabi pillid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kui kiiresti tuleb pärast kaitsmata vahekorda SOS-pilli võtta?

SOS-pilli tuleb võtta 72 tunni (3 päeva) jooksul kaitsmata vahekorrast. Mida varem SOS-pilli võtta, seda tõhusam on selle toime.

Kas hädaabi pilli võib kasutada tihedamini kui kord kuus?

Ühe menstruaaltsükli jooksul tohib SOS-pille kasutada kaks korda. SOS-pillide kasutamisest ei tohiks kujuneda harjumust ning need ei ole nii efektiivsed kui tavakasutamiseks väljatöötatud hormonaalsed kontratseptiivid. SOS-pillid on varuvariant.

Kas SOS-pillid põhjustavad raseduse katkemise?

Ei. Pillid sisaldavad kas östrogeeni ja progestageeni kombinatsiooni või ainult progestageeni ning lükkavad edasi või pärsivad ovulatsiooni. SOS-pillidel ei ole aborti esilekutsuvat toimet.

Kas hädaabipille võib kasutada koos mõne teise rasestumisvastase meetodiga, nt siis kui olen unustanud tavalise rasestumisvastase tableti võtta?

Jah. SOS-pille võib kasutada siis, kui sinu tavapärase rasestumisvastase vahendiga on midagi juhtunud, nt oled unustanud pilli võtta või kondoom on vahekorra ajal purunenud.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 08. 2007. 07:28