banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Õhutõrjesuurtükkidel kasutusel olnud sihikud

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Õhutõrjesuurtükkidel kasutusel olnud sihikud Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Õhutõrjesuurtükkidel kasutusel olnud sihikud,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

20 mm õhutõrjesuurtükkidel FLAK 30 ja 38, Flakvierling 38 ning 3,7 cm FLAK 18, 36, 37 ja 43 olid kasutusel järgmised kahuritele paigaldatavad sihikutüübid:

  • Linearvisier, mudel 21 - käsitsi tellitav rõngassihik, millele tulistatava objekti kaugus, kurss ja kiirus ning lennunurk tulid käsitsi sättida, mistõttu oli kiiresti liikuvate objektide tulistamisel ebapraktiline.
  • Flakvisier 35 (ka Flakvisier 33) - mehhaanilise arvutusmehanismiga peegelsihik, mis määras sisestatud andmete abil kahuri laskenurga liikuva objekti [lennuki] suhtes. Olid kasutusel nii 20 mm kui 37 mm kahuritel.
    Sihiku "Flakvisier 35" tööpõhimõte
  • Flakvisier 38 ja Flakvisier 40 - elektroonilised automatsihikud, mis tulistatava objekti liikumiskiiruse, kõrguse ja lennunurga sellesse sisestatud andmete järgi ise välja arvutasid. Mudelit 38 kasutati 20 mm kahuritel, mudelit 40 neljatorustel flakikahuritel.
  • Flakvisier 37 - 43 - kompaktne kellamehanismiga töötav sihik, mis määras ise tulistatava objekti kauguse. Kasutati 37 mm kahuritel mudel 37 ja 43.
  • Flakvisier 41 - täielikult automaatne, kellamehanismiga sihik, mis sarnanes sihikuile Flakvisier 38 ja Flakvisier 40.
  • Schwebekreisvisier (hõljuv ringsihik) ja "Schwebedornvisier" (hõljuv teraviksihik) tulid kasutusele sõja lõpufaasis. Esimene oli kasutusel 20-mm neljatorulistel ja teine 37-mm õhutõrjesuurtükkidel.
  • Komandogerät - 88, 105 ja 128 mm kahurite juhtimiskeskus (Komandogerät) asus kahuritest eraldi. Selle kompleksi kuulus kolme meetri pikkune optiline mõõteseade (Zielgeber), mida teenindasid kolm meest. Sellelt saadud andmed anti edasi juhtimiskeskusesse, kus need mehhaanilisel arvutusseadmel kahurite jaoks ümber töödeldi. Juhtimiskeskus võis olla ühendatud ka kas radari (Flakmessgerät), või kuulamisseadmega (Horchgerät).


88, 105 ja 128 mm Flaki optiline mõõteseade (Messgerät)


Seade kahurimürsu detoneerimisaja seadmiseks


88 mm õhutõrjesuurtüki mürsu sütikuotsad

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 09. 2007. 02:50