banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Füüsiline kuld või E-kuld?

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Füüsiline kuld või E-kuld? Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Füüsiline kuld või E-kuld?,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Mida peaks võimalik investor kulda investeerimisel teadma? Kulda saab investeerida otseselt, füüsilise kulla omamise kaudu või kaudselt, läbi sertifi kaatide, kontode, osakute, futuuride jne. Viimaseid võime nimetada e-kullaks.

Kulla suurim eelis ehk investeeringu turvalisus, tuleb esile aga ainult siis, kui omada otseselt füüsilist kulda plaadi või mündi kujul.

E-kuld

Investorid võivad osta kulda ka sertifi kaadina ja ei pea kulda reaalselt enda valduses omama. Sertifi kaat võimaldab kulda osta ja müüa füüsiliselt kulda liigutamata. The Perth Mint Certifi cate Program (PMCP) on ainus riigigarantiiga kulla sertifikaadi programm maailmas. Selle üle maailmas vaieldakse, et sertifi kaat pole sama, mis päris kulla omamine, sest sertifi kaat on lihtsalt paber, mis ei oma väärtust kriisiolukordades, sõja ajal ja fi nantskrahhis. Seega on ainus kindel asi siin maailmas füüsiline kuld. E-kuld on pigem spekulantide tööriist, kui et investeerimisobjekt.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 10. 2007. 06:45