banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kuidas kulda hoida?

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kuidas kulda hoida? Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kuidas kulda hoida?,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Üsna levinud on arvamus, et kulla hoidmine on kulukas ja nõuab mingeid erilisi tingimusi, mis toovad kaasa suuri lisakulusid. Tegelikult see nii pole. Kulda saab väga lihtsalt hoida kodus – muidugi soovitatult peidetuna. Kuld ei hävi, ta ei korrodeeru ja ei nõua mingeid erilisi säilitamistingimusi. Iseenesest ei ole kuld ju suur. Näiteks 1 kg kulda mahub ilusti peo peale.

Kes aga siiski ei riski kodus oma väärtuslikku investeeringut hoida, võib loomulikult viia kulla panga seifi. Seifi üürimise kulu on investeeringuga võrreldes suhteliselt marginaalne. Näiteks aastaks hoiukoha rentimise kulu kuus tuleb umbes 80 krooni.

Kui aga vaadata investeerimiskulu väärtpaberitesse või fondiosakutesse, siis seal on investeerimise haldamise kulud palju suuremad. Fondi sisenemise keskmine tasu 1,5%, väljumistasu 1% ning veel tuleb maksta aastane haldustasu 1-3%. Kulda saab aga oma soovi kohaselt müüa ja juurde osta täiesti tasuta!

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 10. 2007. 06:49