banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Uudised. Uuringud

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uudised. Uuringud Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uudised. Uuringud,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Küsi arstilt ] [ Korduma kippuvad küsimused ]

Uudised. Uuringud

 1. Naised eelistavad loomulikku elustiili, ning see avaldub ka rasestumisvastaste vahendite valikus - Uue ülemaailmse uuringu järgi, mis hõlmas rohkem kui 21 746 naist¹, peavad kaheksa naist kümnest väga oluliseks kasutada hormoone sisaldavat rasestumisvastast vahendit, mis toimiks kooskõlas nende kehaga. Samas aga teavad need naised mobiiltelefonide või rataste tööpõhimõtetest palju rohkem kui sellest, kuidas hormoonid kontrollivad nende organismi. Loe edasi »
 2. Kondoomi on harjunud kasutama teismelised, aga mitte täiskasvanud - Uurimus, mille viisid Indiana ülikoolis (USA) läbi seksuaalsuse uurijad ning mida rahastas Trojan kondoomide tootja Church & Dwight Co, heidab viimase aja kõige põhjalikuma pilgu Ameerika Ühendriikide elanike viimase 20 aasta seksuaalkäitumisele. Loe edasi »
 3. Hormoonspiraal võib aeglustada emakavähi arengut - Esmaste paljulubavate uuringutulemuste järgi on hormoonspiraaliga võimalik viia emakalimaskestale hormoone ning sellega aeglustada vähkkasvaja arengut või isegi panna kasvaja taanduma. Loe edasi »
 4. 27 asja, mida iga naine peaks seksi kohta teadma! - Loe, mida peaks iga naine seksi kohta teadama! RealBeauty.com koostas nimekirja asjadest, mida naised peaksid teadma.
  1. Igal naisel on poos, mis pakub talle seksides kõige rohkem rahuldust. Proovi erinevaid asendeid, kuni leiad selle, mis sobib sulle kõige paremini. Loe edasi »
 5. Sunnitud raseduste ärahoidmiseks peavad tervishoiutöötajad sellest naistega rääkima - Just nii kõlas nelja Põhja-California linnapiirkondades asuvat pereplaneerimise kliinikut hõlmanud uurimuse lõpptulemus. Kahes kliinikus neljast küsiti naispatsientidelt, kas nende partnerid olid neile survet avaldanud, et nad lapseootele jääksid (näiteks ähvardanud naist maha jätta, kui too ei rasestu). Loe edasi »
 6. Tugev stress lükkab rasestumist edasi - Oxfordi Ülikooli teadlased mõõtsid loomulikul teel rasestuda püüdvate naiste stressihormoone ning leidsid, et neil, kes kannatasid kõige suurema stressi all, oli väiksem võimalus rasestuda. Loe edasi »
 7. Pärast nurisünnitust pole põhjust rasedust edasi lükata - 2010-08-06 Aberdeeni Ülikoolis läbi viidud ja 30 000 naist hõlmanud uurimus näitas, et kõige suurem võimalus probleemidevabaks raseduseks oli naistel, kes jäid lapseootele kuue kuu jooksul pärast nurisünnitust. Loe edasi »
 8. Miljonid töötavad naised põhjendavad emaduse edasilükkamist liiga suurte kuludega - Enam kui pooled uuringus osalenud naistest, kes sooviksid lapsi saada, põhjendavad emaks saamise edasilükkamist eelkõige rahapuudusega. Õigupoolest tunnistab üheksa naist kümnest, et ilma palgata oleks neil raske rahaliselt toime tulla. Loe edasi »
 9. Tass kohvi päevas on rasedatele ohutu - Ameerika sünnitusabi- ja günekoloogiakolledži korraldatud uuring näitas, et mõõdukas kofeiinitarbimine ei suurenda tõenäoliselt raseduse katkemise ega enneaegse sünnituse ohtu. Loe edasi »
 10. Kuumahoogude korral proovi kaalust alla võtta - Uuringus leiti, et naistel, kes osalesid programmis, milles neid innustati rohkem treenima ning vähem sööma, vähenesid kaebused rohkem kui rühmal, kellele anti vaid veidi näpunäiteid kaalu langetamiseks. Loe edasi »
 11. Hormoonspiraali kasutamine ei suurenda rinnavähi tekke ohtu - Pikaajalised hormoonspiraali kasutajad võivad rõõmustada, kuna see uudis kinnitab, et vahendis sisalduv hormoon levonorgestreel (LNG) ei suurendada rinnavähi tekke ohtu. Loe edasi »
 12. Üha enam reegleid raseduse ajaks - 20.06.2010 Kenti Ülikoolis toimuval kahepäevasel seminaril analüüsivad teadlased taas rasedatele naistele antavat soovitust hoiduda alkoholi tarbimisest. Viimastel aastatel on avaldatud rasedusaegse alkoholi tarbimise kohta vastandlikke arvamusi. Uuritakse ka seda, kas üha suuremad jõupingutused, mida tehakse isade kaasamiseks sünnieelsesse perioodi, kannavad vilja. Loe edasi »
 13. Tikk-kontsad ja plätud on rasedatele naistele ohtlikud - 20.06.2010 Jalaarstide ühingu poolt 1000 raseda naise seas tehtud küsitlusest selgus, et paljud neist kandsid regulaarselt baleriinasid, plätusid, kõrge kontsaga kingi ja Ugg saapaid. Ent ühingu liikme Lorraine Jonesi sõnul ei ole ühedki nendest jalatsitest sobilikud, kuna need pakuvad jalale vähe tuge. Loe edasi »
 14. Uus pill võib tõsta suguiha - 13.06.2010 edastas The Sidney Morning Herald värske uuringu esialgsed tulemused, mis näitavad, et uus rasestumisvastane pill, mis esimese pillina vabastab naise kehaomast östradiooli, võib muuhulgas tõsta ka naiste suguiha. Loe edasi »
 15. Spiraalid vähendavad noorte naiste korduvaid aborte - 09.06.2010 avaldas teadusuudiste portaal Science Daily ülevaate Rootsis Göteborgi ülikoolis korraldatud uuringust, mis näitas, et kombineeritud suukaudsed pillid on alla 29-aastaste naiste seas kõige levinum rasestumisvastane vahend. Loe edasi »
 16. Hammaste pesemine aitab ennetada südamehaigusi - 2010-05-28. Šotimaal 11 000 täiskasvanu hulgas korraldatud uuringu tulemused toetavad varasemate uuringute tulemusi, mille kohaselt eksisteerib seos igeme- ja südamehaiguste vahel. Teadlaste sõnul on vaja teha täpsemaid uuringud, e teha kindlaks, kas halb suuhügieen põhjustab südamehaigusi või on nende riskitegur. Loe edasi »
 17. Rasestumisvastane pill on USAs endiselt tipus - 16% USA abielunaistest väidab, et nad kasutavad rasestumisvastase vahendina pilli. Sama väidab ka 29% Ühendkuningriigi ja enam kui 40% Hollandi ja Prantsusmaa abielunaistest. Loe edasi »
 18. Avameelne raamat seksist - Ilmus avameelne ja aus raamat seksist „Nii kuum on tunne! Noorte oma seksiraamat“(kirjastus Menu). Raamat räägib piinlikkuse ja valehäbita seksist ja kõigest sellega liituvast: tunnetest, suhetest ja igatsusest, tervisest ja arsti läbivaatusest, tõest ja müütidest, eneseusaldusest ja õigusest oma kehale. Loe edasi »
 19. Abortide arv langes 10 000 piirist allapoole - 26.05.2010. Eestis vähenes abortide arv mullu taas märgatavalt, langedes üle mitmekümne aasta allapoole 10 000 piiri. Selle põhjuseks võib pidada nii laste kui noorte emade paremat nõustamist. Mullu tehti Eestis kokku 9693 aborti, neist tahtlikke aborte 7542, selgus Statistikaameti värsketest andmetest. Aasta varem, 2008. aastal oli aborte kokku 10 699. Loe edasi »
 20. Pillid on populaarseim naiste rasestumisvastase vahend Euroopas - 11. Euroopa Kontratseptsiooni- ja Reproduktiivtervise Ühingu kongressil, mis peeti Hollandis Haagis 19.–22. mail 2010, liitusid ajakirjanikud kogu Euroopast Bayer Schering Pharma ümarlauaga, millega tähistati antibeebipillide 50. aastapäeva. Loe edasi »
 21. Telefonikõne emalt on sama hea kui kallistus - US teadlased panid üle 60 tüdruku stressirohkesse olukorda, eesmärgiga jälgida nende hormoonide tasakaalu muutumist siis, kui emad neile pärast stressisituatsiooni helistasid või neid kallistasid. Selgus, et ema häälel telefonis oli põhimõtteliselt samasugune stressi vähendav mõju (hormooni oksütotsiin tootmine suurenes) nagu kallistamisel. Loe edasi »
 22. Üle 35-aastaste naiste seas rohkem sünnitajaid kui teismeliste tüdrukute hulgas - Pew uuringukeskuse (The Pew Research Center) teadlased väidavad, viidates rahvaloenduse andmetele ja riiklikele tervisealastele statistika andmetele, et hilisemas eas sünnitavate kõrgharidusega naiste arv suureneb jõudsalt kõigi USA-s elavate rahvuste hulgas.  Loe edasi »
 23. Vähene uneaeg soodustab varast suremust - 04.05.2010 edastas BBC Inglismaa (UK) ja Itaalia teadlaste hoiatuse, et väiksem kui 6 tunnine uneaeg öösel võib inimese juba varakult hauda viia. Loe edasi »
 24. Liigne telerivaatamine mõjub väikelastele kahjulikult - 03.05.2010 avaldas BBC teadlaste hoiatuse, et mida rohkem väikelapsed telekat vaatavad, seda suurem on tõenäosus, et nende õpitulemused halvenevad ning et neil on juba 10. aasta vanuselt kehv tervis. Loe edasi »
 25. Õigete viljade abil terveks - 27.04.2010 avaldas BBC teadlaste hoiatuse, et kõige populaarsemad puu- ja juurviljad ei pruugi olla kõige tervislikumad Loe edasi »
 26. Halvad harjumused võivad lisada su vanusele kaksteist aastat - 26.04.2010 edastas Washington Post uue uuringu tulemused, mis näitasid, et neli üldlevinud halba harjumust – suitsetamine, alkoholiga liialdamine, vähene liikumine ja ebatervislik toitumine – võivad inimese muuta kaksteist aastat vanemaks Loe edasi »
 27. Solaariumi kasutamisest võib jääda sõltuvusse - 20.04.2010 edastas BBC uuringu tulemused, mille kohaselt võib kolmandik solaariumi kasutavatest inimestest jääda sellest sõltuvusse Loe edasi »
 28. Vööpiirkonna ümber oleva "päästerõnga” ohtlikkust ignoreeritakse - 20.04.2010 edastas BBC ekspertide hoiatuse, mille kohaselt ei võta inimesed kõhupiirkonda ladestunud rasva ohtlikkust tõsiselt. Loe edasi »
 29. Uuringu andmetel saavad seksuaaltervise alast nõustamist vaid vähesed noormehed - 16.04.2010 avaldas New York Times uus uuringu, mis annab teada, et vaatamata korduvatele soovitustele tagada teismelistele poistele ja tüdrukutele seksuaaltervise alaste tervishoiuteenuste kättesaadavus, jõuab info HIV ja teiste suguhaiguste eest hoidumise kohta vaid väheste noorukiteni. Loe edasi »
 30. Aspiriin vähendab migreenivalusid - 14.04.2010 avaldas BBC uuringute kokkuvõtte, mille andmeil võib aspiriini manustamine vähendada migreenivalusid üle 50% inimestel juba kahe tunni jooksul. Loe edasi »
 31. Raseduse ajal või sünnitusel surevate naiste arv väheneb jõudsalt kogu maailmas - 13.04.2010 avaldas New York Times meditsiiniajakirjas The Lancet avaldatud tulemused, mille kohaselt väheneb kogu maailmas esimest korda mitme aastakümne jooksul nende naiste arv, kes surevad raseduse ajal või sünnitusel - 1980. aastal lahkus sel viisil siit ilmast 526 300 naist, aastaks 2008 oli see arv aga kahanenud 342 900ni. Loe edasi »
 32. Toiduvalik võib otsustada dementsusesse haigestumise - 12.04.2010 edastas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et toiduvalik võib mõjutada dementsuse riski. Viimased uuringud Neuroloogia arhiivides (Archives of Neurology) on näidanud, et kui toiduvalik sisaldab palju pähkleid, kala ja köögivilju, väheneb oluliselt Alzheimerisse haigestumise risk. Loe edasi »
 33. Puu- ja juurviljadel on vaid vähene vähki ennetav mõju - 07.04.2010 edastas The Guardian uue uuringu andmed, mis näitasid, et puu- ja juurviljade söömisel on vaid vähene vähki ennetav mõju.Teadlaste sõnul võib „Viis portsjonit päevas” mantra aidata vähki ennetada vaid inimestel, kes tarbivad suurtes kogustes alkoholi. Ka siis võib sellest kasu olla vaid konkreetselt alkoholi ja suitsetamise tagajärjel tekkinud vähivormide puhul, nt soole-, kõri- ja suuvähk. Loe edasi »
 34. Perele pühendatav aeg on kasvanud - 05.04.2010 avaldas New York Times värske USA-s läbiviidud uuringu tulemused, mis näitasid, et kuigi töölkäivad lapsevanemad kurdavad pidevalt, et neil ei jätku oma laste jaoks piisavalt vaba aega, veedetakse koos rohkem aega kui varasematel aastatel. Loe edasi »
 35. Seksiviirust süüdistatakse pea- ja kaelavähi leviku suurenemises - 26.03.2010 avaldas Reuters arstide hoiatuse, et suuseksi teel leviva viirusega seostatud pea- ja kaelavähi juhtude arv on kiiresti kerkimas ning osutab sellele, et nii poistele kui ka tüdrukutele tuleks pakkuda kaitset vaktsineerimise näol. Loe edasi »
 36. Eelarvamused takistavad naiste edu matemaatikas ja loodusteadustes - 22.03.2010 edastas SF Chronicle New York Timesis Ameerika naistudengite liidu (American Association of University Women) ettekande naiste alaesindatuse kohta loodusteadustes ja matemaatikas, mille põhjustena tuuakse välja stereotüübid ja kultuurilised eelarvamused. Loe edasi »
 37. Naised peavad kaalu hoidmiseks tegema tund aega trenni päevas - 25.03.2010 edastas BBC värske USA-s läbi viidud uuringu tulemused, mis näitasid, et soovituslik igapäevane pooletunnine treening ei pruugi kaalutõusu peatamiseks piisav olla. Loe edasi »
 38. Uurimus näitab, et teismelised on programmeeritud riskialtideks - 24.03.2010 edastas Reuters briti teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et teismelistele on riskimine sisse programmeeritud, kuna nad naudivad ohtlike olukordadega kaasnevat põnevust rohkem kui teised. See avastus selgitab tõika, miks noorukid tarbivad narkootikume, kaklevad ja astuvad kaitsmata seksuaalvahekorda. Loe edasi »
 39. SOS-pilli ennetav jagamine ei vähenda soovimatute raseduste hulka - 22.03.2010 avaldas ScienceDaily The Cochrane Library’s ilmunud uuringu tulemused, mis näitasid, et ennetav naistele hädaabipillide andmine ei vähenda raseduste arvu, hoolimata sellest, et neid kasutatakse rohkem ja kiiremini pärast kaitsmata vahekorda. Loe edasi »
 40. Ekspertide sõnul võivad nõelravi kaudu levida rasked haigused - 18.03.2010 avaldas Reuters ekspertide hoiatuse, et mustade nõelte tõttu võib nõelravi kaudu edasi kanduda bakteriaalseid nakkushaigusi, B- ja C-hepatiiti ja võimalik, et isegi HIVi. Loe edasi »
 41. H1N1 gripp rasedatele väga ohtlik - 18.03.2010 edastas Reuters Austraalias ja Uus-Meremaal läbi viidud värske uuringu tulemused, mis näitasid, et raskesti haigeks jäämise ning haiglaravi vajaduse tõenäosus oli pandeemilisse H1N1 grippi haigestunud rasedate naiste puhul 13 korda suurem. Loe edasi »
 42. Tasuta antavad pillid vähendasid abortide määra poole võrra - 15.03.2010 edastas teadusuudiste portaal ScienceDaily Norras läbi viidud eksperimendi tulemused, mis näitasid, et tasuta jagatud hormonaalsete vahendite tõttu langes abortide määr poole võrra. Loe edasi »
 43. Rasestumisvastaseid tablette kasutavad naised elavad kauem - 12.03.2010 edastas BBC British Medical Journalis avaldatud pikajalise uuringu tulemused, mis tõestasid, et naised, kes on kasutanud rasestumisvastaseid tablette, surevad väiksema tõenäosusega vähki ja südamehaigustesse. Loe edasi »
 44. Laste vaktsineerimine gripi vastu kaitseb tervet kogukonda - 09.03.2010 Ebatavaline uuring, mis viidi läbi 49 põlluharijatest hutteriidide koloonias Lääne-Kanada kõrvalistes maanurkades, pakub seni kindlaimat tõestust hüpoteesile, et koolilaste vaktsineerimine gripi vastu kaitseb selle haiguse eest tervet kogukonda. Loe edasi »
 45. Otsekohesus seksuaaltervise teemal on oluline verstapost - 05.03.2010 Suurbritannia valitsuse poolt rahastatud Populuse küsitluses sugulisel teel levivate haiguste ja inimeste seksuaalse mineviku teemal osales enam kui 1200 15-24 aastast noort. Arvati, et otsekohene seksuaaltervisest rääkimine on isegi kindlam märk suhte tõsidusest kui vanematega kohtumine. Samas 73% vastanuist tunnistas, et ei ole enne vahekorda astumist rääkinud uue partneriga sugulisel teel levivatest haigustest. Loe edasi »
 46. Kas bakterid võivad olla inimese rasvumise põhjuseks? - 04.03.2010 On võimalik, et teatud bakterid võivad tekitada nii põletikku, mis mõjutab söögiisu, kui ka põletikulisi soolehaigusi, nagu Chrohni tõbi ja koliit. Teisisõnu, mikroorganismid on põhjuseks, miks söömisega enesele liiga tehakse – nii teatasid Andrew Gewirtz ja tema kolleegid Atlanta Emory Ülikoolist. Loe edasi »
 47. AIDS on peamine surma põhjus naiste seas - 03.03.2010 New Yorgis toimunud 10-päevase konverentsi alguses kuulutati ÜRO AIDSi programmi raames välja viie aasta pikkune tegevuskava, mille eesmärk on käsitleda neid sugudevahelisi küsimusi, mis just naised ohtu seavad.Üheks põhiprobleemiks on tõsiasi, et kuni 70% naistest kogu maailmas on vägisi pidanud olema kaitsmata vahekorras. Loe edasi »
 48. Uue sesoonse gripi vaktsiin sisaldab ka H1N1 tüve - 18.02.2010 Keiji Fukuda, WHO gripiekspert ütles, et ekspertide soovitatud vaktsiinisegu valmistamiseks võib kasutada praegu ravimifirmade poolt hulgi toodetud H1N1 tüvega seagripivaktsiini, mida segatakse sügisel-talvel 2010/2011 kasutatava sesoonse gripivaktsiini hulka. Loe edasi »
 49. Ema rasedusaegne füüsiline treening ei mõjuta olulisel määral vastsündinu sünnikaalu - 15.02.2010 Caroline Fleten ja tema kolleegid Oslos asuvast Norra rahvatervise instituudist teatavad aga, et samas leidis kinnitust tõik, et kui ema kaal oli enne rasedaksjäämist suur, on ka laps sündides keskmisest raskem. Loe edasi »
 50. Ka neljakümnendates võib rasestuda - 09.02.2010 avaldas BBC ekspertide avalduse, milles hoiatati, et vanemad naised loobuvad rasestumisvastastest vahenditest usus, et pärast teatud vanust ei ole võimalik rasestuda. Loe edasi »
 51. Seos autismiohu ja vanemate vanuse vahel - 09.02.2010 avaldas The New York Times värske uuringu tulemused, mis näitasid, et vanematel emadel on võrreldes noorematega suurem oht saada autismihäirega laps ja vanemad isad suurendavad märkimisväärselt autismihäirega lapse saamise riski, kui nende partnerid on alla 30 aasta vanused. Loe edasi »
 52. Naiste suurem unevajadus on leidnud teaduslikku tõestust - 06.02.2010 avaldas The Timesi online väljaanne uue uuringu tulemused, mille kohaselt vajavad naised 20 minutit rohkem und kui mehed, kuid paljud naised seda ei saa. Loe edasi »
 53. Rasedusaegne aju mandumine on müüt - 03.02.2010 avaldas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et last ootavad emad ei peaks enam oma rasedust mälu halvenemises süüdistama, sest rasedus ei põhjusta aju mandumist. Loe edasi »
 54. Meditsiiniajakiri võttis skandaali tekitanud artikli autismi ja vaktsineerimise seoste kohta 12 aastat hiljem tagasi - 02.02.2010 teatas Reuters, et meditsiiniajakiri The Lancet võttis teisipäeval ametlikult tagasi artikli, mis põhjustas 12 aastat kestnud rahvusvahelised vaidlused teemal, kas lastele tehtava kolmikvaktsiini (MMR) ja autismi vahel võib olla seos. Loe edasi »
 55. Emaüsas tekkinud infektsioonid on seotud hilisema astmaga - 01.02.2010 avaldas Reuters USA teadlaste värske uuringu, milles seostati ema rasedusaegsed põletikud lapse astmaga, mis on üks kõige levinumaid kroonilisi haigusi laste seas. Loe edasi »
 56. Kas rasestumisvastase tableti võtmise võib usaldada meestele? - 29.01.2010 avaldas ScienceDaily värske uuringu tulemused, mis näitas, et nii naised kui mehed suhtuvad väljatöötatavasse meestepilli hästi. Kas usaldaksid „meestele mõeldud pilli“ võtmise meestele? Selle küsimuse esitas Teesside’i ülikooli uurimisrühm Kirde-Inglismaa 380 elanikule seoses praegu katsetamisel oleva meestele mõeldud rasestumisvastase pilliga. Loe edasi »
 57. Raseduse pealesundimisega kaasneb tihti füüsiline või seksuaalne vägivald -27.01.2010 avaldas teadusuudiste portaal ScienceDaily värske uuringu tulemuse, mis näitas, et noored naised ja teismelised tüdrukud on tihti silmitsi olukorraga, kus nende meessoost partner üritab rasestumisvastaseid meetmeid saboteerida või rasedust peale sundida. Loe edasi »
   

 

Viola T.C. OÜ meeskonna eesmärgiks on pakkuda oma teenuseid klientidele, kes väärtustavad oma aega, hindavad kaunist kodu ja selle ümbrust, puhtust ning mugavat elustiili. Soovime aidata neid, kellel napib võimalusi (vahemaad, aeg) oma vanas eas või puudega pereliikmete ja sugulaste eest hoolitsemiseks, kuid kes soovivad siiki kindlad olla, et nendel oleks kõik vajalik olemas.

 • Ehitusjärgne koristus - Teostame ehitusjärgseid koristustöid kodudes ja väiksematel büroopindadel.
 • Kalmude korrashoid ja hooldus
  Kalmude hooldustööd ja korrashoid
  Riisumine, lehekoristus, küünalde panemine
  Kokkuleppel uuendused ja pisiremont
  Liiva vahetus - uuendus, hauakivide puhastus
 • Lisateenused
  Akende pesu
  Rõdude klaaspindade pesu
  Suurte kahhelpindade (seinad, laed) vuukide aurupuhastus ja pesu
  Põrandakatete sügavpuhastus ja/või pesu spetsiaalse kodupuhastussüsteemiga Aura Roboclean (vee baasil)
  Pehme mööbli ja madratsite puhastus puhastusüsteemiga (allergeenide ja tolmulestade hävitamine - vajalik 3-4 kuu tagant)
 • jt teenused

 

 1. Suitsetamine mõjub beebide vererõhule halvasti - 26.01.2010 avaldas BBC ekspertide hoiatuse - suitsetavate emade lastel on suurem hällisurma risk, sest ema raseduseaegne kokkupuude tubakasuitsuga kahjustab beebi vererõhu regulatsiooni. Loe edasi »
 2. Ilusad naised vihastuvad kergemini … ja on seetõttu edukamad -18.01.2010 avaldas BBC ülevaate värskest uuringust, mis näitas, et atraktiivsetel naistel võib olla konkurentsieelis, sest nad elavad oma ärritust rohkem välja. Loe edasi »
 3. Kui juuksed langevad välja, on arst sinu parim sõber - 16.01.2010 avaldas New York Times ajakirjanik Lesley Aldermani ülevaateloo juuste väljalangemise põhjustest ning soovitustest, mida sel puhul ette võtta. Me kaotame iga päev umbkaudu 50 kuni 100 juuksekarva, aga kui organismis on kõik korras, kasvab sama palju juukseid asemele. Juuksekadu võivad kiirendada elustiilis toimuvad vapustused, sealhulgas tugev stress (perekonnaliikme surm, lahutus, töökoha kaotus) ja muudatused toidusedelis (äärmuslikud dieedid, valkainete nappus). Loe edasi »
 4. Suur tagumik ja jämedad reied tulevad tervisele kasuks - 12.01.2010 Asjatundjate väitel kogub puusadele ladestunud rasv endasse kahjulikke rasvhappeid ning sisaldab põletikuvastast ainet, mis takistab arterite ummistumist. Võimas istmik on tervisele kasulikum kui vöökohale kogunev rasv, mis seda laadi kaitset ei paku, ütlevad Oxfordi teadlased. Loe edasi »
 5. Pooltel naistel on luud rasestumisvastaste süstide tõttu nõrgemad - 22.12.2009 avaldas The Guardian uue uuringu tulemuse, mis näitab, et peaaegu pooltel naistel, kes kasutavad pikka aega vaid progesterooni sisaldavat rasestumisvastast süsti, võivad luud kahe aasta jooksul nõrgemaks muutuda. Loe edasi »
 6. Varase menstruatsiooniga kaasneb südamehaiguse tekke oht - 31.12.2009 avaldas Reuters uue uuringu tulemused, mille järgi on naistel, kellel algas menstruatsioon enne 12. eluaastat, suurem oht haigestuda või surra südamehaigusesse kui teistel naistel. Briti uurijad avastasid, et enam kui kümne aasta jooksul uuritud peaaegu 16 000 keskealisel ja vanemal naisel, kellel algas menstruatsioon enne 12. eluaastat, on 23% suurem tõenäosus haigestuda südamehaigusesse ja 28% suurem tõenäosus surra südame-veresoonkonna häire nagu näiteks infarkti või insuldi tõttu. Loe edasi »
 7. Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks - Liiga madal türoksiinitase muudab raseduse kulu teadaolevalt raskemaks, sest see suurendab raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja preekampsia tekkimise ohtu. Ajakirja Clinical Endocrinology andmetel on Hollandi uurijad avastanud, et isegi madal ja normaalne türoksiinitase võib esile kutsuda probleeme. Lapsed olid sagedamini vales asendis, mis raskendas sünnitust. Loe edasi »
 8. Pillid on üks mugavamaid, ohutumaid ja usaldusväärsemaid viise soovimatu raseduse vältimiseks - 14.12.2009 Saksamaal Berliinis Bayer Schering Pharma AG korraldatud rahvusvahelisel kokkusaamisel arutles rohkem kui 80 eksperti ja teadlast Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Lõuna-Aafrikast kombineeritud suukaudsete rasestumisvastaste vahendite eeliste ja riskide üle. Loe edasi »
 9. Sünnitusjärgne depressioon tabab ka isasid - 08.12.2009 avaldas New York Times ülevaateloo mitmest teaduslikust uuringust, mis viitavad, et ka isadel võib tekkida sünnitusjärgne depressioon. Loe edasi »

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 11. 2010. 01:49