banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kes või mis on Veebivend

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kes või mis on Veebivend Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kes või mis on Veebivend,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Veebivenna eesmärk on tõsta koolinoorte, õpetajate ja lapsevanemate teadlikkust internetis peituvates ohtudest, eelkõige nendest,mis kaasnevad jututubade ja teiste suhtluskeskkondadega. Samuti on Veebivenna eesmärk õpetada noori neid ohtusid ära tundma ja nendega hakkama saama. Lisaks soovitakse tõsta noorte teadlikkust isikuandmetega ümberkäimise ja autoriõiguste kohta.

“Meie eesmärk ei ole hirmutada ega hoida noori internetist eemale, vaid õpetada neid iseseisvalt ja turvaliselt hakkama saama,” ütles Microsofti Eesti esinduse juht Rain Laane.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi direktori Jaan Paasi sõnul on tema kuulnud juhtumist, kus õpilane internetimängude tõttu võlgadesse sattus, mistõttu tuleks koolides selle teemaga põhjalikumalt tegeleda. "Teema on aktuaalne, kuid põhjalikumat ja täpsemat infot koolidel selle kohta ei ole. Seega on igasugused selleteemalised algatused, mis võimaldavad õpilasi ja nende vanemaid paremini informeerida interneti ohtudest, teretulnud," kinnitas Paas.

Sel aastal valmisidinteraktiivsed õppekoomiksid kooliõpilastele ja põhjalikud abimaterjalid õpetajatele ning lapsevanematele. Koomiksites käsitletakse meelelahutuslikus vormis levinumaid interneti ohte ja viise neist hoidumiseks. Õpetajatele ja lastevanematele suunatud materjalid annavad lisaks nõu, kuidas peaks lastele teemat selgitama.

Kaur Lohk Rate Solutionsist ütleb, et lapsevanemad peaksid keelamise asemel laskma end lastel õpetada. „Lapsed tunnevad arvuteid ja internetti reeglina vanematest paremini. Parim, mida vanemad teha saaksid, on veeta koos lastega internetis rohkem aega ja tunda huvi, millega lapsed internetis tegelevad. Lihtsalt keelamisega ei saavuta me midagi,“ lisas ta.

Veebivenna raames kuulutatakse välja 2. - 9. klassi õpilastele mõeldud Veebivenna idee- ja projektikonkurss. Konkursi raames oodatakse kõigilt koolinoortelt ideid selle kohta, kuidas internetiohutuse teemat kõige paremini oma eakaaslasteni viia. Konkursi eesmärk on kaasata noori ja panna neid sel teemal mõtlema. “Noortel endil on alati kõige rohkem ideid ja nemad teavad, kuidas teemakäsitlus noorte jaoks kõige atraktiivsem on,” ütles Rain Laane

Eelmisel aastal Emori poolt läbi viidud uuring näitas, et ehkki laste teadlikkus interneti ohtudest on üldiselt üsna kõrge, eriti, mis puudutab viiruseid ja enamasti ka isiklike andmete jagamist, leiavad 62% lastest (sagedamini just 9-10aastased ja poisid), et internet on hea koht uute sõprade saamiseks, kellega hiljem päriselus kohtuda. Samuti tunnistas 47% lastest, et neil on sõpru, kes on käinud täiskasvanutele mõeldud lehekülgedel ning 16% lastest leidis, et internetis on teiste norimine ja kiusamine lubatud.

Kõik õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele mõeldud materjalid leiab eestikeelsena aadressilt laste.arvutikaitse.ee ja venekeelsena laste.arvutikaitse.ee/rus

Lisainformatsioon:
Jaan Vare
Microsofti Eesti esindus
Avalike suhete juht
Tel: 667 9866
Mob: 5214145
E-post: jaan.vare@microsoft.com

Tiina Viiderfeld
Microsofti Eesti esindus
Toetustegevuste koordinaator
Tel: 6679 880
Mob: 56568899
E-post: i-tiinav@microsoft.com

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 28. 10. 2007. 09:52