banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Eesti Maapäev - kõrgema võimu kandja Eestis

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Eesti Maapäev - kõrgema võimu kandja Eestis Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Eesti Maapäev - kõrgema võimu kandja Eestis,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

15. (28.) novembril 1917 otsustas Eesti maanõukogu, mis tuntud ka Maapäeva nime all, asuda Eesti maa ja rahva täieliku iseseisvuse teele ning lüüa lahku hukkuvast Vene riigist. Teekond selle otsuseni oli pikk ja keeruline.

Vene tsaaririigis elas palju rahvusi, kes ihkasid vabamat ja paremat riigikorda. Vähemusrahvused püüdsid saavutada oma rahvuslikele huvidele vastavat autonoomset omavalitsust, mille andmist takistas tagurlik riigivõim eesotsas tsaariga.

Esimese maailmasõja kaotuste ja raskuste tagajärjel nõrgenes tsaarivõimu kindlaim tugi – sõjavägi.

Poliitilistele uuendustele vastu seisvad tsaar, tema nõuandjad ja kogu isevalitsuslik kord kukutati 27. veebruaril (12. märtsil) 1917 ning riigis sai võimule riigiduuma moodustatud Ajutine Valitsus.

Uus valitsus oli sunnitud tegelema ka rahvusküsimustega, kuigi sellega taheti viivitada kuni Asutava Koguni. 6. (19.) märtsil anti Soomele tagasi Nikolai II muudetud põhiseadus.

17. (30.) märtsil tunnistati iseseisvaks Poola, mis tegelikult oli sakslaste valduses ja 1916. aasta novembris Saksa ja Austria keisri poolt juba iseseisvaks kuningriigiks kuulutatud.

18. (31.) märtsil esitas Leedu rahvusnõukogu valitsusele soovi, et Leedu ühendataks ühiseks administratiivüksuseks ja seda valitseksid leedulased ise.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 11. 2007. 09:59