banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Uute parteide sünd

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uute parteide sünd Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uute parteide sünd,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Toimunud Maanõukogu valimistele töötasid vastu Tallinna tööliste ja soldatite saadikute nõukogu ningsiinsed venelastest võimumehed ja ametnikud, kes tajusid oma tähtsuse kaotust.

Ka Ajutine Valitsuski kartis anda maanõukogule liiga suurt võimu, sest see võinuks olla eeskujuks muudele separatistlikele liikumistele.

Vastukaaluks püüti aga anda suuremat võimu kubermangu komissaridele. Pärast täiendavate määruste kinnitamist toimusid 1917. aasta juunis maanõukogu valimised ja 1. (14.) juulil tuli Toompeal kokku maanõukogu, et lõpuks võtta üle asjaajamine nii kubermanguvalitsuselt kui rüütelkonna omavalitsusasutustelt.

Enne valimisi suudeti asutada rida parteisid. Siiani oli olnud ainsaks erakonnaks Eesti Rahvameelne Eduerakond, mis nüüd võttis uueks nimeks Eesti Demokraatlik Erakond. Lõuna-Eestis loodi Eesti Maarahva Liit ja Põhja-Eestis Eesti Talurahva Liit. Tallinnas loodi Radikaal-Demokraatlik Partei ja ka Eesti Radikaal-Sotsialistlik Partei, mis hiljem nimetati Eesti Tööerakonnaks. Eesti menševikud lõid Eestimaa Sotsiaaldemokraatliku Ühenduse ja esseerid Sotsialistide-Revolutsionääride Partei Eesti Osakondade Keskkomitee.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 11. 2007. 10:05