banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kuld kui parim pensionisammas

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kuld kui parim pensionisammas Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kuld kui parim pensionisammas,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

PAAVO PAUKLIN

Oma tulevase pensioni eest hoolitsemisel on tähtsad nii pensioniks varutava raha kasvamiskiirus kui ka kindlus, et täna kõrvale pandud kroonid tulevikus ka alles on.

Pensionifondid investeerivad oma vara ainult võlakirjadesse, rahaturuinstrumentidesse, kinnisasjadesse, hoiustesse ja muudesse sarnastesse varadesse või ka osaliselt aktsiatesse. Enamjaolt sõltub pensionifondide käekäik börside edukusest. Mida suurem on pensionifondi riskiaste, seda rohkem on fondi varadest investeeritud aktsiatesse ning seda suurem on pensionivara sõltuvus börsi käekäigust.

Üheski pensionivara kasvutabelis pole kajastatud seda, et börsid mingil päeval totaalselt kukkuda võiksid. Mis aga saab inimeste pensionidest, kui see tõepoolest ühel päeval juhtub?

Kuld on suutnud säilitada oma väärtuse maailma kõikide suuremate finantskriiside ajal. Seetõttu võib kulda pidada vara säilitamise pikaajaliseks vahendiks ning liigitada madala riskiastmega investeerimisinstrumendi alla. Madalama riskiastmega pensionifondide tootlust kulla tootlusega võrreldes näeme, et kulla tootlus aastase ja kolmeaastase perioodi ajal ületab konservatiivsemate pensionifondide tootluse kolme- kuni neljakordselt. Ka tasakaalustatud pensionifondide aastasest ja kolmeaastasest tootlusest on kulla tootlus märgatavalt kõrgem. Progressiivsete pensionifondide tootluse võrdluses paikneb kuld samale astmele, kuid on olulisemalt madalama riskiastmega.

Seega saab investor kulda investeerimisel kaasa nii pikaajalise stabiilsuse ja madala riskiastme kui ka tootluse, mis võimaldab tulevikus rahulikku ja ilusat pensionipõlve nautida.

Graafikud seisuga 30.10.2007

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 11. 2007. 01:43