banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kulda investeerida on soodus ja ohutu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kulda investeerida on soodus ja ohutu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kulda investeerida on soodus ja ohutu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Jüri Martin

Investeerimine plaatidesse eeldab, et soovitakse panustada kulla hinna muutusesse. Plaadid on investeerimiseks kõige soodsamad 100-grammisena, väiksemad plaadid on pisut kallima tootluskuluga, suuremate plaatide puhul hinnavõitu ei tule, kuid 250 g plaat maksab juba praegu üle 70 000 krooni. Valida saab tänapäevaste ja ajalooliste müntide vahel.

Ajaloolise mündina saab kulla soodsalt

Ajaloolised mündid, mille kullasisaldus on 900, sest omal ajal käibel olnud mündid pidid olema vastupidavad. Üldjuhul müüb AS Tavid oma kontorites ajaloolisi münte, mille hind on võimalikult lähedal kulla maailmaturuhinnale. Oleme ostnud ka eri riikide münte, et pakkuda võimalust investeerida numismaatilise väärtuse tõusule.

Meil on müügis Prantsuse, Suurbritannia, Itaalia, Belgia, Saksa, Tuneesia ja Ungari münte 19. ja 20. sajandist. Pakutavate müntide nimekiri muutub pidevalt. Rõhutame veel kord, et lisaks müümisele ostab AS Tavid kulda ka tagasi. Meie müüginimekirjas olevad mündid on alati varustatud ka ostuhinnaga.

Tänapäevaste investeerimismüntide standard on üks unts kulda

Tänapäevastesse müntidesse investeerimisel on tähtis teada, et kõige soodsam ning nüüdisajal klassikaline investeerimismünt on üheuntsine kuldmünt. Väiksemad mündid on pigem meeneks ja kingituseks, sest nende tootmiskulud on suhteliselt suuremad.

Tänapäevaste investeerimismüntide kullasisaldus on 999,9, sest need mündid ei ole mõeldud käiberahaks. Uutest müntidest soovitame Austraalia Lunareid ja Hiina Pandasid.

Austraalia Lunaris on ühendatud investeering ja numismaatiline väärtus

Möödunud suvel lõppes Austraalia vermimiskoja Perth Mindi Hiina kalendri alusel toodetava Lunari sarja 1996–2007 müntide tootmine. Teatavasti on Hiina kalender 12 aasta pikkuse tsükliga. Perth Mint ongi aastatega välja andnud Hiina kalendrist tuntud loomade piltidega mündid, igal aastal Hiina kalendri vastava aasta looma pildiga.

Üheuntsiseid Lunari münte, mida peetakse investeerimisel traditsiooniliseks suuruseks, toodeti iga sarja ehk konkreetse loomapildiga münte maksimaalselt 30 000 tükki. Juba varem on 30 000 piiri saavutamise tõttu tootmisest maha võetud Draakoni (2000), Hobuse (2002) ja Mao aasta (2001) mündid.

Varem toodetud müntide hind on tänaseks juba 15–50% kõrgem kulla hinna alusel müüdavate müntide hinnast. Draakoni ja Hobuse mündi puhul ostab kulla hinnast tunduvalt kallima hinnaga münti tagasi ka AS Tavid. Usume, et suudame Lunari 1996–2007 sarja münte pakkuda kulla hinna alusel umbes aasta lõpuni. Peagi on müügile saabumas Lunari II sarja esimene münt 2008. aastast, mis tuleb Roti pildiga.

Hiina Panda kuldmündid on Euroopa nõutuimad

AS Tavidil on sellest sügisest õigus kogu Euroopas müüa Hiina Panda kuldmünte. Panda müntide kujundust muudetakse igal aastal. Aasta tiraa˛ on piiratud, seekord 150 000 mündiga. Siingi on oodata vanemate aastakäikude müntide hinnatõusu. Hiina Pandasid peetakse maailma ühtedeks kõige ilusamateks müntideks.

Pakume ka teisi tänapäeval tuntud investeerimismünte, nagu US Eagle ja US Buffalo, Kanada Maple Leaf, Lõuna-Aafrika vabariigi Krugerrand jne. Lisaks untsistele müntidele pakume erineva suurusega münte nii Lunari kui ka Panda sarjast, aga ka teiste tuntud müntide, nagu Krugerrandid, Maple Leafid jne omi, mis sobivad kingituseks või meeneks, aga miks mitte esimeseks investeeringuks näiteks järeltulijale.

 

Itaalia Victor Emmanuel IIUngari Franz Joseph ISuurbritannia Victoria looriga

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 11. 2007. 01:56