banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Miks Kuu meile pähe ei kuku

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Miks Kuu meile pähe ei kuku Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Miks Kuu meile pähe ei kuku,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Miks Kuu meile pähe ei kuku?

Pisikestele poistele on seda lihtsam seletada. Nimelt Kuu kukub kogu aeg meist mööda. Teatavasti kõik kehad tõmbuvad üksteise poole. Oleme harjunud, et pastakas kukub maha jne. Kuu taevas tahab ka kogu aeg Maa poole kukkuda, aga Kuul on sees väga suur hoog. Ja Kuu kukub Maast mööda. Lihtsam on ette kujutada seda pissiva poisina. Poiss pissib ja tekib kaar. Pissimise kaar tekibki Maa külgetõmbejõust. Kui väljamõeldud poiss suudaks aga hästi, hästi, hästi palju pigistada ja väga, väga väga pika joa teaha, siis pissi kiirus oleks nii suur, et piss ei kukuks mitte maha, vaid jääks tiirlema Maa ümber. Kui väljamõeldud poiss veel pingutaks, siis eemalduks piss Maast.

Kui kiiresti siis peab piss liikuma? Ütleme nii, et kiirus on nii suur, mida suudavad saavutada vaid võimsad raketid. Arvatavasti pole Maa pealt isegi kahurist mitte ühtegi eset ümber Maa tiirlema suudetud saata.

Teised Ninatarga targutused

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 01. 2008. 06:27