banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Bayer MaterialScience paneb palli veerema

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Bayer MaterialScience paneb palli veerema Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Bayer MaterialScience paneb palli veerema,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Koostöö Adidasega
Bayer MaterialScience paneb palli veerema

Tippomadustega Impranil® kate lööb jälle laineid Euroopa meistrivõistlustel

 

Peen kühmuline pinnastruktuur annab EUROPASSile opti-maalse haardeomaduse ning tagab mängijaile suurema kokkupuutepinna jalatsi, kinda ja palli vahel. Tulemuseks on täiuslik palli juhtimine, kindel pallitunnetus ja parem püüdmine.

29.05.2008 Leverkusen. Kuningas jalgpall vallutab juunis toimuvate Euroopa meistrivõistluste ajal taas staadionid ja elutoad. Selle aasta rohelise väljaku sala-jane staar on „EUROPASS“. Bayeri materjalidest uus ametlik võistluspall ühendab suurepärased lennuoma-dused täiustatud jõuülekande ja juhtivusega. Selle tulemuseks on parem pallitunnetus. Bayer 04 Lever-kuseni väravavaht René Adler peab uut palli suurepära-seks: „Kühmuline pinnastruktuur annab pallile oluliselt parema haaratavuse, tehes selle püüdmise lihtsamaks.“ Olgu tegemist osava triblaja, kogenud taktiku või raud-sete närvidega väravavahiga – kõigil on nüüd võimalik palli paremini valitseda ning poolehoidjatele pinget pakkuda.

Uue palli tippomaduste aluseks on sünteetilisest nahast kate Impranil®. Bayer MaterialScience’i poolt loodud materjali kasutatakse palli viies kõige pealmises kihis.

Kõnealusel firmal on 50-aastane sünteetilise naha val-mistamise kogemus ning uudsete tekstiilikatete vald-konnas esindab ta ülimat taset.

Uudne kühmulise tekstuuriga pallipind

„EUROPASSi teeb oluliseks muudatus palli välisstruk-tuuris – PSC-TextureTM. Pindmisel kihil olevad kananahka meenutavad kühmud suurendavad palli jõudu ja pa-randavad pööret. Suurem löögi- ja kontaktpind võimal-davad mängijatel palli kõigis ilmastikutingimustes täpse-mini valitseda,“ selgitab Bayer MaterialScience’i palliarenduse projektijuht Thomas Michaelis.

Tähed PSC (Power-Swerve-Control) tähendavad opti-maalset jõuülekannet, paremat pöörlemist ja suuremat täpsust. Sarnaselt oma eelkäijale (+TeamgeistTM) on EUROPASSil 14 keele- ja tiivikukujulist paneeli ning kokkuliidetult ainult 24 ühenduspunkti, mis tagab paremad lennuomadused. Valmistamisel on kasutatud patenteeritud termoliitetehnoloogiat ning seetõttu ei ima pall praktiliselt üldse niiskust.

Nimi räägib iseenda eest: EUROPASS. See tähistab nii väljakul passiandmist kui ka mäekuru (ingl – pass) Euroopa meistrivõitluste võõrustajariikide Austria ja Šveitsi vahel.

 

Äraproovitud polüuretaanplast: Impranil®

Polüuretaanplast (PU) ja Impranil® tootemargi PU-põhised tekstiilikatte tooted, mis sel aastal oma 50. sünnipäeva tähistavad, on oluliseks teetähiseks jalgpalli kattematerjalide arendamise ajaloos. Impranil® on üldiselt eelistatud plastik tekstiilide katmisel. Oma suurepäraste omaduste tõttu jõudis see Bayeri toode ka pallide uuendamisel kiirelt tippu.

Materjali Impranil® kasutatakse mitmetes kihtides: selle süntaktiline vaht tingib osaliselt palli täpse trajektoori. Vaht asub ühenduskihil, mis hoiab koos välimist kihti ja tekstiilist alusmaterjali, ning koosneb ise miljonitest elementidest. Vahu peal on alifaatne vahekiht ja pealiskiht ning seejärel kattekiht. Need kihid kaitsevad palli välismõjude eest, takistavad kulumist ja tagavad elastsuse.

Meeskonnavaim on edu võti

Uus palli mudel arendati välja Bayer MaterialScience’i ja Adidase poolt. Need kaks firmat on jalgpalli pidevaks täiustamiseks koostööd teinud juba 1986. aasta maailmameistrivõistluste ajast Mehhikos. Materjalieksperdid Leverkusenis ja insenerid Herzogenaurachis on oma sihi selgelt määratlenud – luua ideaalne sfääriline vorm ning täiustada palli. Sporditoodete valmistaja esitab ideed, Bayer MaterialScience annab tooted esimeste prototüüpide jaoks, mida seejärel uuritakse Adidase laboratooriumis. Siis järgnevad väliuuringud, milles kasutatakse uute arenduste päristingimustes testimise jaoks väikest hulka tootekatsetusi.

Bundesliga klubid Leverkusen, Nürnberg ja Schalke kasutasid uut palli äsja lõppenud hooaja teisel poolel.

Täiendav teave Bayer MaterialScience’i kohta
http://www.bayermaterialscience.com/internet/global_portal_cms.nsf/id/Home_en
 

Tekst ja pildid: TIE (allikas: BAG) – Avaldatud: 29. mai 2008

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 04. 2010. 02:04