banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Itaalia Umberto I

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Itaalia Umberto I Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Itaalia Umberto I,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Kuld - Aurum, Au, investeerimiseks, kingituseks ] [ Kuldmündid investeerimiseks ]
[ Austraalia Lunar 2008 ] [ Austraalia Lunar 1996-2007 ] [ Austraalia Nugget ]
[ Austria Ducat ] [ Austria Philharmoniker ] [ Belgia Leopold II ] [ Hiina Panda ]
[ Hollandi Wilhelmina ] [ Itaalia Umberto I ] [ Itaalia Victor Emmanuel II ]
[ Kanada Maple Leaf 999.99 ] [ Kanada Maple Leaf ] [ LAV Krugerrand ] [ Läti latt ]
[ Mehhiko 50 peesot ] [ Prantsuse Ceres ] [ Prantsuse Genius (Ingel) ] [ Prantsuse Marianne
ja Kukk
] [ Prantsuse Napoleon III (pärjaga) ] [ Prantsuse Napoleon III ] [ Saksa Wilhelm II ] [ Suurbritannia Victoria looriga ] [ Shveitsi Vreneli ] [ Taani Christian X ] [ Tsaari-Vene Nikolai II ] [ Tuneesia ] [ Ungari Franz Joseph I ] [ USA Eagle ] [ USA Double Eagle ] [ USA Buffalo ]

Itaalia Umberto I

Kulla kaal: 5.806 g / 0.1867 oz
Mündi kaal: 6.4516 g
Proov: 900
Nimiväärtus: 20 liiri
Diameeter: 21 mm

Esiküljel on kuningas Umberto I vuntsidega portree, mida ümbritseb tema nimi ja tiitel UMBERTO I RE D'ITALIA (Umberto I Itaalia Kuningas) ning väljalaskeaasta.

Tagaküljel on Savoy kuninglik vapp, mille kohal on kujutatud kuninga krooni. Vapi külgedele on märgitud mündi nimiväärtus ja kujundust ümbritseb loorberipärg.

Umberto I oli Itaalia kuningas aastast 1878 kuni oma surmani aastal 1900. Ta oli Victor Emmanuel II poeg, kes omal ajal ühendas Itaalia ühtseks kuningriigiks. Umberto I on hiljem saanud hüüdnimeks „Hea”, kuid kogu oma võimuloleku vältel oli ta laialdaselt ebapopulaarne vasakpoolsetes ringkondades, eriti anarhistide seas, oma karmi konservatiivsuse ja Milano Bava-Beccaris massimõrva toetamise tõttu. Bava-Beccaris massimõrvaks nimetatakse 1898. aastal Milanos leiva hinna tõusu vastu toimunud laialdase massirahutuse mahasurumist. Kindral Fiorenzo Bava-Beccaris käskis demonstrantide vastu kahureid kasutada, mille tulemusena umbes sada inimest suri ja vigastatuid oli tuhande ringis. Kuningas Umberto vihastas välja suure hulga rahvast õnnitledes ja autasustades Bava-Beccaris’t rahu taastamise eest. Koheselt järgnesid kaks ebaõnnestunud atentaadikatset Umberto I suunas, kuid kolmas katse nõudis kuninga elu 1900. aastal. Tapjaks oli anarhist Gaetano Bresci. Umberto I on ainus mõrvatud Itaalia riigipea.

Itaalia Umberto I
21 mm
AU 900
5.806 g

Hinnakirja vaata siit

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 27. 08. 2008. 13:47