banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasestumisvastaste vahendite hinnad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasestumisvastaste vahendite hinnad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasestumisvastaste vahendite hinnad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ SOS-keskus ] [ Küsi arstilt ] [ Korduma kippuvad küsimused ]

Rasestumisvastaste vahendite hinnad

Kool.ee uuris mõnigate Eestis müüdavate rasestumisvastaste vahendite hindu ja sai järgmise tulemuse:

Kondoomid - Sõltuvalt kondoomi tüübist, kaubamärgist ning kogusest pakis jääb hind keskmiselt 30-70 krooni vahele. Kondoomid annavad õigel kasutamisel 93% kaitset, see tähendab, et aastas rasestub 70 naist 1000st naisest, kes kasutavad raseduse vältimiseks kondoome. Kondoome on võimalik osta igast apteegist, bensiinijaamast, kauplusest, kioskist jne.

NB! Kondoom on ainus rasestumisvastane vahend, mis kaitseb sind sugulisel teel levivate haiguste (STLH) eest.

 Pillid - Allolev hinnavõrdlus on Eestis enim kasutatavate pillide kohta:

Preparaat

Hind

Tüüp

Cerazette

190.00

Minipill

Harmonet

95.00 / 173.25

Kombineeritud pill

Jeanine

107.55

Kombineeritud pill

Lindynette

139.25 / 185.45

Kombineeritud pill

Logest

109.20

Kombineeritud pill

Yarina

113.45

Kombineeritud pill

Yasminelle

107.45

Kombineeritud pill

Minipillid (sisaldavad ainult progestiini) annavad 99,96% kaitset - aastas rasestub 4 naist 1000st.
Kombineeritud pillid (sisaldavad vastavalt pilli tüübile erinevat progestiini ja östrogeeni) annavad soovimatu rasestumise vastu99,97% kaitse, see tähendab, et aastas rasestub 3 naist 1000st. Pillide saamiseks on vajalik arsti retsept.

NB! Lisaks kaitsele soovimatu raseduse vastu kasutatakse pille ka näiteks akne ja liigse karvakasvu raviks, tsükli reguleerimiseks jms.

Plaaster - Saadaval on vaid ühte tüüpi rasestumisvastane plaaster – Evra. Plaastri hind on 127.80 krooni. Plaaster annab õige kasutamise korral 99% kaitset soovimatu raseduse vastus, see tähendab, et aastas rasestub 10 naist 1000st, kes kasutavad plaastreid. Plaastri saamiseks on vajalik arsti retsept.

NB! Plaastrit ei tohi pärast kasutamist lihtsalt ära visata (näiteks prügikasti või WC potti), sest plaaster sisaldab ka pärast nahalt eemaldamist hormoone, mis ei tohi sattuda looduskeskkonda.

Tuperõngas - Saadaval on vaid ühte tüüpi rasestumisvastane tuperõngas – Nuvaring. Tuperõnga hind on 110.65. Tuperõngas annab õige kasutamise korral 99% kaitset, st aastas rasestub 10 naist iga 1000 Nuvaringi kasutaja kohta. Tuperõnga saamiseks on vajalik arsti retsept.

NB! Tuperõngast ei tohi pärast kasutamist lihtsalt ära visata (näiteks prügikasti või WC potti), sest rõngas sisaldab hormoone, mis ei tohi sattuda looduskeskkonda.

Hädaabipillid e. SOS-pillid - Hädaabipille saab apteegist ilma arsti retseptita.

Preparaat

Hind

Postinor-2

198.70

Escapelle

198.70

Hädaabipille e. SOS-pille võib võtta kuni 72 tunni (3 päeva) jooksul pärast vahekorda. Mida varem pill sisse võtta, seda tõhusam on selle toime. Hädaabipilli võtmine 72 tunni jooksul pärast kaitsmata vahekorda vähendab raseduse riski vähemalt 75%. Hädaabipillid sisaldavad 30 korda suurema koguse progestiini kui igapäevane rasestumisvastane pill.

NB! Hädaabipillid on kasutamiseks ainult juhuks, kui miski läheb valesti ning see pole ette nähtud regulaarseks kasutamiseks. Kõrge progestiinisisaldus võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu iiveldus, oksendamine, depressioon ja muudatused menstruaaltsüklis. Hädaabipill kaitseb ühe korra, mistõttu tuleb tsükli järelejäänud päevade jooksul vahekorras olles kasutada mõnd muud kontratseptiivi (näiteks kondoomi). Oma toime ja negatiivse mõju tõttu organismile võib hädaabipilli vahekorrajärgselt kasutada üksnes erandjuhtumeil ja muude võimaluste puudumisel.

Hinnainfo põhineb: www.raviminfo.ee, vaadatud 20.08.2008
Lisainfo: www.sinu-elu.com, www.meelespea.net, www.amor.ee

Triinu Haugas, kool.ee toimetaja

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 11. 2008. 13:58