banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rooma Brutus (44-42 e.Kr)

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rooma Brutus (44-42 e.Kr) Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rooma Brutus (44-42 e.Kr),Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Numismaatiline kuld ] [ Marco Corner 1365-1368 ] [ Rooma Brutus (44-42 e.Kr) ]

Rooma Brutus (44-42 e.Kr)

Münt on valmistatud puhtast kullast.

Esiküljel on kolm toogades kuju, kellest keskmine on Markus Junius Brutuse esivanem Lucius Junius Brutus. Kujude all on sõna „Koson”.

Tagaküljel on kujutatud Rooma kotkast, kes hoiab ühe küünise vahel võidupärga.

Sarnast motiivi on tihti kasutatud ka Rooma hõbe- ja kuldmüntidel. Kuigi need mündid on väga roomalikud, on nad siiski valmistatud Kreekas.

Pildid on illustratiivsed. Iga mündi kujundus võib pisut erineda.

Mündi ajalugu

Rooma-Brutus kuldmünt (ka Gold Stater Brutus või Gold Stater of Koson) on üks enim vaidlusi tekitanud vana-aja münt. See kuldmünt vermiti 42 aastat e.Kr. ja selle mündi lugu sisaldab nii mõrva, sõda kui ka enesetappu.

44 a. e.Kr mõrvasid Markus Junius Brutus, Cassius ja grupp vabariiklasi Julius Caesar’i. See põhjustas kodusõja ja Brutus põgenes Roomast Kreekasse, Traakiasse, kus ta lõi enda kaitseks palgasõdurite armee. Traakias olles üritas Brutus saavutada ka finantsilist tuge. Traakia valitseja lesk, Polomocratia, andis Brutuse armee toetuseks kulda.

Rooma-Brutuse kuldmündid olid mõeldud Brutuse armee palgarahaks ja kuulusid tema „sõjakirstu”. Usutakse, et kõik Rooma-Brutuse mündid pärinevad just Brutuse armee „sõjakirstust”. „Sõjakirst” oli nn kassa, millest maksti armeele palka. Enne lahingut maeti „sõjakirst” maa alla, et see vastaste kätte ei satuks. Peale lahingut kaevati kirst välja ja maksti sõduritele palkadeks.

Peale Brutuse Roomast põgenemist lubasid Octavianus ja Markus Antonius Brutuse kinni püüda ja kohtualla anda, et taastada Rooma Impeeriumis kord ja rahu. Nad kogusid kokku armeed ja asusid teele. Nende ühinenud väed purustasid Brutuse sõjaväe jõhkralt ja kiirelt. Brutus, kes ei tahtnud, et teda häbistatult tagasi Rooma viidaks, võttis endalt elu oma mõõga otsa kukkudes. „Sõjalaegas” jäi kadunuks ja leiti alles 2000 aasta pärast.

Kuna mündid maeti kohe peale vermimist, siis on nad säilinud rikkumata kujul.

Rooma Brutus (44-42 e.Kr)
8.44 g

Suurus

Ost

Müük

8.44 g

-

21 300.00

Hinnakiri võib olla AS Tavidis muutunud. Täpset hinda vaata siit

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 09. 2008. 02:21