banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Bayer võeti jälle Carbon Disclosure Leadership Indexisse

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Bayer võeti jälle Carbon Disclosure Leadership Indexisse Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Bayer võeti jälle Carbon Disclosure Leadership Indexisse,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Bayer võeti jälle Carbon Disclosure Leadership Indexisse

23.09.2008. New York. Bayer võeti sel aastal jälle projekti “Carbon Disclosure“ (süsihappegaasi emissiooni uuringute tegelev projekt) juhtivate ettevõtete nimekirja (nimetusega Carbon Disclosure Leadership Index), mis on esimene ülemaailmne kliimakaitseindeks. Sellest teatas New Yorgis projekti Carbon Disclosure (CDP) investorite rühm. See tõstab Bayerit esile kui juhtivat rahvusvahelist ettevõtet kliimakaitse valdkonnas. Bayer on ainuke Euroopa keemia- ja ravimitööstuse ettevõte, mis on kliimaindeksisse võetud juba neli aastat järjest.

Dr Wolfgang Plischke

Maailma 500 suurima ettevõtte hindamise sooritasid sõltumatud eksperdid audiitorfirmast PricewaterhouseCoopers (PwC). PwC kirjeldas Bayerit kui „näidisettevõtet“.

„Meil on väga hea meel selle veelkordse tunnustuse pärast,“ ütleb dr Wolfgang Plischke, kes on Bayer AG innovatsiooni, tehnoloogia ja keskkonna eest vastutav juhatuse liige. „See näitab, et meie investorid tunnustavad jõupingutusi, mida me teeme Bayeri kliimaprogrammi kaudu.“

See, kuidas ettevõtted saavad strateegiliselt hakkama kliimamuutuste väljakutsetega, on väga oluline CDP investorite investeerimisotsuste jaoks. CDP käsutuses olevatele arvude järgi osaleb selles algatuses 385 rahvusvahelist finantsteenuste pakkujat, kelle juhitav investeeringute maht ületab 57 triljonit USA dollarit. Möödunud aastal oli investeeringute maht 41 triljonit USA dollarit.

„Kliimamuutusi arvestav hea korporatiivne juhtimine toob vältimatult kasu. Süsihappegaasialase seadusandluse tõhusamaks muutudes on süsihappegaasi kõrgematele hindadele vastamiseks kliimamuutustega seotud strateegiaid kohaldanud ettevõtted selgelt paremas olukorras kui ettevõtted, kes on sellega venitanud,“ kommenteerib CDP tegevjuht Paul Dickinson. „Selles osas on hea praktika hea juhtimise sünonüüm.“

Pingerida hindab iga ettevõtte strateegiat kliima kaitsmisel ja kliimamuutustega tegelemisel, kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamise eesmärke ja jõupingutusi selles valdkonnas. Põhitegurid on need, kui palju võimaldab ettevõtte äritegevus kliimat kaitsta ja kui palju püüab ta vähendada oma tegevusest tingitud kliimamuutuste riski. Hindamise aluseks on ettevõtte aruandluse läbipaistvus.

Alates 2004. aastast on CDP võtnud Carbon Disclosure Leadership Indexisse FT500 ettevõtted, kelle tegevus kaitseb kliimat kõige paremini. Käesoleval aastal on selliseid ettevõtteid 67. Algatuses osalevad institutsioonilised investorid teevad investeerimisotsuseid suurel määral lisaks muudele rahanduskriteeriumidele ka selle indeksi alusel.

2007. aasta lõpus käivitunud Bayeri kliimakaitse programm ühendab palju erinevaid meetmeid, et veelgi vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni ja arendada uusi lahendusi, mis on suunatud kliima kaitsmisele ja kliimamuutustega seotud probleemide lahendamisele. Näiteks kohaldab Bayer koos oma partneritega hetkel uut nullemissioonide kontseptsiooni ettevõtte rajatistes Indias. Seda tuntakse ka nime all EcoCommercial Building ja seda printsiipi saab kohandada erinevate kliimavöötmete jaoks. Lisaks arendab Bayer taimi, mis on vastupidavad kuumusele, põuale ja külmale, ning töötab taimepõhiste kütuste jätkusuutliku kasutamise alal. Ettevõte viib hetkel läbi spetsiaalselt väljatöötatud „Bayeri kliimakontrolli“, et hinnata edasist kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamise võimalust oma tootmishoonetes üle maailma.

Bayeri integreeritud kliimaprogramm sisaldab ka tegevust kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamiseks ettevõtte autodest ja ärialaste lennureiside tõttu. Neile jõupingutustele kaasnevad koolidele ja teadlastele suunatud algatused. Bayer soodustab üliõpilaste pühendumist kliimakaitsele uurimisrahadega kliimakaitse kursustel osalemiseks ja on loonud uue „Bayeri kliimaauhinna“, mis antakse esimest korda välja 2008. aasta lõpus. See on esimene kliimaalaste alusuuringute rahvusvaheline auhind.

Lisateavet CDP nimekirja kohta saab Internetist aadressil www.cdproject.net
Lisateavet Bayeri kliimaprogrammi kohta saab aadressil www.climate.bayer.com

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 10. 2008. 03:30