banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Suur vajadus menopausi sümptomite leevendamise järele

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Suur vajadus menopausi sümptomite leevendamise järele Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Suur vajadus menopausi sümptomite leevendamise järele,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Naise tsükkel ] [ Hormonaalsed muutused menopausi ajal ] [ Menopausi järgud ] [ Kontrolli oma tervist ]
[ Suur vajadus menopausi sümptomite leevendamise järele ] [ Raseduse vältimine menopausi ajal ]

Teadlikkuse suurendamine: 18. oktoober 2008 oli ülemaailmne menopausi päev.

Suur vajadus menopausi sümptomite leevendamise järele

18.20.2008, Berliin

Menopaus on eluetapp, mille läbivad kõik naised. Rahvusvaheline menopausi ühing ja Maailma Terviseorganisatsioon nimetasid 18. oktoobri ülemaailmseks menopausi päevaks, et suurendada teadlikkust selle olulise sotsiaalse ja meditsiinilise teema kohta. Erilise sündmuse puhul tõhustab Bayer Schering Pharma oma pühendumust menopausi ravile ja sellealasele haridusele, et rahuldada meditsiinilisi vajadusi selles vallas.

Ootamatu kuumahoog, ärkamine öösel higisena ja peksleva südamega, meeleolu muutused ühegi ilmse põhjuseta... Need on kõik sagedased sümptomid, mida enamik naisi kogeb menopausi ajal, tavaliselt 50ndate eluaastate algul või keskel. Neid põhjustab munasarjade töö loomupärane järsk aeglustumine. See viib suguhormoonide oluliselt vähenenud tootmiseni ja viimaks menstruatsioonide lõpliku lakkamiseni, mis tähendab naise viljakuse kadumist. Lisaks ägedatele, sageli häirivatele menopausi sümptomitele võivad naised menopausi ajal kogeda ka pikaajalisi tervisemõjusid, näiteks osteoporoosi ja südame-veresoonkonna haigusi.

”Menopaus võib ühe naise elus olla väljakutset pakkuv ajajärk,” selgitas dr Maureen Cronin, üleilmse meditsiiniala juhataja naiste tervishoiu valdkonnas. “Tavaliselt tuleb tal toime tulla paljude muutustega, millel võib olla tõeliselt halb mõju tema elukvaliteedile ja üldisele tervisele. Hea uudis on see, et on olemas ravimid, mis aitavad naistel menopausiga toime tulla. Tänu nendele tõhusatele ravimeetoditele saavad naised üleminekuikka suhtuda kui uue tegusa eluetapi algusesse.” Dr Cronin lisas, et menopaus ei tähenda enam naise aktiivse elu lõppu. Ta ütles, et tänapäeval on naisel endisest palju rohkem võimalusi ühiskonnaelus osaleda. Kaasaegsed ravimeetodid aitavad naistel teha seda, mida nad tahavad siis, kui nad seda soovivad.

Hormoonasendusravi on menopausi sümptomite kõige tõhusam ravi

Hormoonasendusravi (HAR) on menopausi asjatundjad laialt tunnustanud kui kõige tõhusamat ravi menopausi mõõdukate kuni raskete sümptomite leevendamiseks ja menopausijärgse osteoporoosi ennetamiseks.

Tuginedes 85-aastasele kogemusele naiste tervishoiu valdkonnas pakub Bayer Schering Pharma ulatuslikku valikut HAR-i vahendeid. Uusim toode ettevõtte HAR-i valikus on Angeliq®, mis mitte ainult ei leevenda menopausiaegseid kaebusi, vaid on mõnedes riikides heaks kiidetud ka menopausijärgse osteoporoosi ennetamiseks. Kliinilistes uuringutes on Angeliq® koos 2 mg drospirenooniga näidanud ka soodsat mõju tõusnud vererõhule. See on oluline kasu, sest paljud naised kannatavad menopausijärgse kõrgvererõhutõve all, mis on üks olulisematest südame isheemiatõbe ja insulti mõjutatavatest riskiteguritest.

Bayer Schering Pharma on pühendunud menopausi leevendamisele

”Me soovime ülemaailmsel menopausi päeval rõhutada oma pühendumust menopausi leevendamisele,” ütles dr Phil Smits, naiste tervishoiu osakonna juhataja. Ta rõhutas, et igal aastal jõuavad sellesse eluetappi miljonid naised üle maailma ja Bayer Schering Pharma näeb suurt vajadust selliste ravimite järele. “Tervishoiuettevõttena saame pakkuda tõhusaid ravivõimalusi ja koolitada inimesi menopausi leevendamise valdkonnas. Me jätkame panustamist teadusse, et luua uuenduslikke, naiste individuaalsetele vajadustele vastavaid ravimeid. Jätkates koostööd juhtivate asjatundjatega pakume usaldusväärseid lahendusi menopausi sümptomite ravimisel.”

Esialgne artikkel:
http://bsp-today.bayer-ag.com/apps/bsp/de/bsp-newsroom/bsp-newsroom.nsf/id/EN_CN_20081018_Menopause_Day?open&l=EN&ccm=010020020

  

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 05. 2010. 23:41