banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kontrolli oma tervist

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kontrolli oma tervist Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kontrolli oma tervist,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Naise tsükkel ] [ Hormonaalsed muutused menopausi ajal ] [ Menopausi järgud ] [ Kontrolli oma tervist ]
[ Suur vajadus menopausi sümptomite leevendamise järele ] [ Raseduse vältimine menopausi ajal ]

Kontrolli oma tervist

Korrapärased kontrollid

Günekoloogi juures käimine on parim võimalus arutada oma probleeme kellegagi, kellel on teadmised naiste tervisest ja aega kuulata.

Kui miski teeb teile muret, koostage enne vastuvõtule minekut nimekiri. Kui arst küsib teilt teie enesetunde kohta, rääkige sellest enne läbivaatust.

Vastuvõtul võetakse tavaliselt uriini- ja vereproov, kaalutakse ja mõõdetakse vererõhku. Rindade kontroll on iga günekoloogilise läbivaatuse tavapärane osa, kuid seda peaks tegema tihedamini kui kord aastas.

Ärge jätke vastuvõtul käimata

Kui te kontrollite ennast igal aastal või vajaduse korral tihedamini, on võimalik võimalike varaste vähisümptomite puhul ravi alustada. See ei lase haigusel võimust võtta. Kui varajane vähk on diagnoositud ainult emakakaelal, on ravi edukus hea, praegusel hetkel on tervenemise määr 85%. Kui vähk on levinud tuppe ja ümbritsevatesse kudedesse, ei ole väljavaated nii soodsad.

Rindade kontroll, rinnavähk

Varase diagnoosimise korral on rinnavähk ravitav!

Kõik naised peaksid varasest east oma rindu korrapäraselt kontrollima ja tegema seda veelgi hoolikamalt pärast 30–35 aasta vanuseks saamist. See eluohtlik haigus ohustab ühte naist neljateistkümnest ja on naiste hulgas vähk number üks. Kuid kui vähk avastada varases staadiumis, on see enamasti ravitav.

Teie rinnavähi risk on suurem, kui see on esinenud teie emal või teistel naissoost sugulastel. Sel juhul peaksite oma rindade korrapärasel kontrollimisel olema kahekordselt hoolas.

Kui te leiate midagi, pidage meeles, et valdav enamus tükkidest või mügarikest rinnas osutuvad ohututeks tsüstideks, kuid pöörduge siiski arsti poole.

Emakakaela kontroll, emakakaela vähk

Varase diagnoosimise korral on emakakaela vähk ravitav!

Emakakaela vähk on rinnavähi järel sageduselt teine vähk naiste seas. Hinnanguliselt on 50% kõigist naissuguelundite vähkkasvajatest emakakaelal. Emakakaela sõeltestid on seda tüüpi vähi avastamisel olulised ja neid tuleb teha igal aastal või sagedamini, kui on leitud kõrvalekalle.

Osteoporoos

Mis on osteoporoos?

Pärast 35. eluaastat väheneb naiste luutihedus rohkem, kui seda on võimalik taastada. Kui te ei tee korrapäraselt sporti, on teil risk osteoporoosi tekkeks. See tõsist puuet põhjustav haigus esineb 30%-l üle 60 aasta vanustest naistest. Sellel ei ole varastes staadiumites mitte mingisuguseid sümptomeid. Luud muutuvad hapraks ja nõrgenevad kuni sinnani, et nad murduvad väga kergesti - eriti randme- ja puusapiirkonnas. Tõsistel juhtudel põhjustab see küürselgsust või isegi lülisambamurde.

Praegu hea kehalise aktiivsuse kava koostamine võib tõsise luutiheduse kao ärahoidmisel palju aidata ja anda teile edumaa osteoporoosi võitmisel. Te peate alustama praeguses vanuses, sest kui jätate selle hilisemaks, ei vasta te spordi esitatavatele nõudmistele ja on tõenäoline, et jätate ükskõik millise programmi pooleli.

Luutihedus

Luud on eluskude ja nad on pidevas füüsikalises ja keemilise muutumises. Nad kaotavad ja omastavad vereringe kaudu lahustunud kaltsiumit, fosforit ja teisi aineid.

Mida suurem kehaline aktiivusus, seda tugevamaks luud muutuvad. Mida väiksem kehaline aktiivusus, seda nõrgemaks muutuvad luud. Kui te neid küllalt palju ei kasuta, ei pea nad lihtsalt teie elu lõpuni vastu.

Luutihedust on võimalik positiivselt mõjutada tervisliku elustiiliga ning piisava kaltsiumi- ja D-vitamiini rikaste toitainete tarbimisega.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 05. 2010. 23:40