banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasedust pole vaja ravima hakata

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasedust pole vaja ravima hakata Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasedust pole vaja ravima hakata,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Rasedust pole vaja ravima hakata

Foolhapet sisaldavad vitamiinipreparaadid aitavad ära hoida loote väärarenguid.

Mitmed rasedusaegsed sümptomid on täiesti normaalsed ja füsioloogilised ning neid ei pea ravima. Piisab, kui arsti või ämmaemandaga konsulteeritakse ja rahulikult rase edasi ollakse. Enamasti kaevatakse iivelduse, kõrvetiste, väsimuse, ülihea lõhnatundlikkuse ja kõhukinnisuse üle. Paraku ei ole universaalset ravimit, mis rasedusega kaasnevad esialgsed vaevused kergemaks muudaks.

Kui rase või imetav naine tuleb apteeki endale ravimit ostma või tahab seda talle keegi teine osta, peab apteekrit teavitama, et tegemist on raseda või imetava naisega. Apteeker ei näe inimest läbi ega oska anda hinnangut.

Raseduse ja rinnaga toitmise ajal toimub naise organismis väga palju muutusi ja organism peab töötama kahe eest. Tervislikult toituv, piisavalt puhkust saav ja värskes õhus viibiv naine ei peaks võtma ilma arsti soovituseta mingeid ravimeid ega vitamiine. Paraku on sellise eluviisiga naisi väga vähe ja toidu täisväärtuslikkust ei saa silmaga hinnata. Seega ongi apteegis saadaval mitmesugused vitamiinipreparaadid, mis sobivad rasedust planeerijatele, rasedatele ja last rinnaga toitjatele. Vitamiinipreparaati valides tuleb kindlasti arvestada oma toitumist ja hiljutisi või praegusi terviseprobleeme. Rasedust planeerides ja rasedana on väga tähtsal kohal foolhappe piisav kogus toidus või vitamiinipreparaadis. Uuringute tulemused näitavad, et kui üks kuu enne soovitud rasestumist hakatakse võtma vitamiinipreparaate, mis sisaldavad vähemalt 0,8 mg foolhapet, saab ära hoida loote väärarenguid. Ka osaleb foolhape koos B12 vitamiiniga vereloomes, foolhape ja B6 vitamiin alandavad homotsüs-teiini (toksiline aminohape) taset veres ja vähendavad südame-veresoonkonnahaigustesse haigestumise riski.

Kui rase naine haigestub kül-metushaigusesse, on kindlasti vaja järgida arsti ja apteekri soovitusi ravimite tarvitamise kohta. Nohu korral soovitan nina soolalahusega loputada. Selleks sobivad näiteks Humer, Miwana, Physiomer. Ninatilkadest võib kasutada Pinosoli tilku. Kurguvalu ja neelupõletiku korral sobib tarvitada Tonsilgoni tilku, mille koostises on taimsed ekstraktid. Ära ei tohiks ehmuda üliväikesest ravimiga saadavast alkoholikogusest. Kõhulahtisuse korral aitavad kindlasti söetabletid, mida võib olenevalt olukorrast võtta korraga kuni kaheksa tükki.

Kui apteeker on kuulanud raseda kaebused ära ja leiab, et rase peaks arsti poole pöörduma, tuleb seda teha. Kindlasti ei tohi ravimeid hakata tuttavate soovitusel tarbima või turult osta.

Elevit Pronatal

VITAMIINIPREPARAAT

•• Võetakse raseduse või imetamise ajal vitamiinide ja mineraalainete puuduse vältimiseks. Rasedad ja last rinnaga toitvad naised vajavad oluliselt rohkem vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente kui teised, sest peale nende enda organismi peab saama ka lapse organism vajalikke toitaineid. Elevit Pronatal on rasedatele mõeldud kõige täiuslikuma koostisega vitamiinipreparaat apteekides. Seda tuleks võtta juba üks kuu enne plaanitud rasestumist, sest uuringute tulemused on näidanud, et piisavas koguses (0,8 mg) foolhapet hoiab ära loote väär-arengud. Rasedale vajalikke vitamiine ja mineraalaineid sisaldavat preparaati tuleks kasutada imetamise lõpuni.

Pregnacare

TABLETID

•• Toidulisand rasedust planeerivatele, rasedatele ja imetavatele naistele. Sisaldab 16 vitamiini ja mineraalainet, mis peaksid kindlustama selle, et rase naine saab optimaalse koguse kõiki organismile vajalikke toitaineid. Preparaat sisaldab 0,4 mg foolhapet.

Bio-Multi

TABLETID

•• Rasedatele ja imetavatele emadele mõeldud toidulisand. Sisaldab vajalikke mineraale ja vitamiine väiksemates annustes kui eelmised preparaadid. Kui rase toitub täisväärtuslikult, ei ole alati kõige suuremaid vitamiiniannuseid vajagi. Foolhappe sisaldus 0,3 mg.

Ferronol

SIIRUP

•• Tugev ja hea maitsega rauajook, mille koostises on raua omastamist soodustav C-vitamiin, B-rühma vitamiinid, foolhape ja bioflavonoidid. Raseduse ajal aktiveerub vereringe, mis kannab hoolt selle eest, et looteni jõuaks toitained ja hapnik ning jääkained kõrvaldataks. Seepärast on väga oluline, et raseda organismis oleks piisavalt rauda uute vereliblede moodustamiseks ja hemoglobiini hapniku normaalseks transportimiseks. Ferronol sobib rasedatele ja imetavatele naistele, sest ei sisalda lisaaineid pärmi, mett, alkoholi, laktoosi, gluteeni. Foolhappe sisaldus 0,3 mg.

Möller Omega-3 + foolhape

VITAMIINIPREPARAAT

•• Sobib rasedatele ja rasedust planeerivatele naistele. Oomega-3 rasvhapped on olulised loote aju, silmade ja närvikoe moodustumisel. Preparaadis sisalduv foolhape ja B12 vitamiin on vajalikud veres homotsüsteiini taseme alandamiseks ja loote normaalseks arenguks. Foolhappe sisaldus 0,2 mg.

Gelomyrtol Forte

KAPSLID

•• Sisaldavad myrtol’it. Gelomyrtoli kapsleid võivad kasutada ka rasedad abistava vahendina hingamisteede ja ninakõrval-urgete põletike korral. Gelomyrtol Forte lahtistab röga, kergendab sekreedi liikumist ja selle väljaköhimist. Ei kasutata rinnaga toitmise ajal.

Eva ravimküünlad

KÜÜNLAD

•• Rasedad kurdavad väga sageli kõhukinnisuse üle. Eva küün-lad on üks vähestest võimalikest vahenditest rasedus- ja imetamisaegse kõhukinnisuse leevendamiseks. Küünlad koosnevad vees lahustuvast söögisoodast, kaaliumbitartraadist ja polüetü-leenglükoolist ning neil pole organismile mingit kauakestvat mõju. Toime saabub umbes 15–30 minuti jooksul pärast küünla paigutamist pärasoolde.

Paramax

TABLETID

•• Sisaldavad paratsetamooli. Paramax on ainus valuvaigisti ja palavikualandaja, mida võib tarvitada raseduse ja imetamise ajal. Kindlasti tuleb jälgida soovitatavaid annuseid ja ravimiga mitte liialdada. Igasugused külmetusteed, mis sisaldavad küll paratsetamooli, aga ka teisi toimeaineid, ei sobi rasedale ja imetavale emale.

Rennie

TABLETID

•• Sisaldavad kaltsium- ja magneesiumkarbonaati ning sobivad rasedusaegsete kõrvetiste leevendamiseks. Toime seisneb maohappe neutraliseerimises. Reaktsiooni käigus eraldub gaas, kõrvaltoimena võib esineda kõhukinnisust või -lahtisust. Kiirema toime saamiseks tuleks tablette närida.

Allikas: EPL

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:36