banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Raseduse vältimine pärast sünnitust

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Raseduse vältimine pärast sünnitust Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Raseduse vältimine pärast sünnitust,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Rasedus ]

Raseduse vältimine pärast sünnitust

Kohe pärast sünnitust on munasarjad inaktiivsed, mistõttu rasestub naine selle aja jooksul uuesti väiksema tõenäosusega. See suhteline kaitse raseduse vastu esineb eriti imetavatel naistel. Prolaktiin, mis soodustab piima tootmist, ei lase ovulatsioonil toimuda. Isegi kui menstruatsioonid taas algavad, ei küpse sageli munarakud. Kuid imetamine ei taga sajaprotsendilist rasestumisvastast kaitset! Ja kaitse kaob, kui imetamiskordade vahed on üle kuue tunni pikkused või kui toitmise aeg on päevas kokku vähem kui 65 minutit.

Sellepärast peavad naised kasutama pärast sünnitust mingit rasestumisvastast vahendit, kui nad on seksuaalvahekorras ega soovi uuesti rasestuda.

Kõik meetodid ei ole siiski võrdselt sobivad.

Eriti võib soovitada kondoome. Kui tupp on pärast sünnitust veel kuiv, võib kasutada veepõhiseid libesteid.

Keemilisi spermitsiide ei tohi kasutada, sest tupe limaskest on pärast sünnitust veel tundlik ja need võivad ärritust põhjustada. Samuti võivad kemikaalid rinnapiima kaudu lapseni jõuda.

Kolm kuud pärast sünnitust on vaagnapõhi juba küllalt stabiilne, et oleks võimalik pessaari paigaldada. Vana pessaari ei tohi kasutada.

Loomulikud pereplaneerimismeetodid ei sobi sellel ajal kasutamiseks. Pärast sünnitust kulub menstruatsioonitsüklil mõni kuu, et jõuda tagasi normaalsesse rütmi ja muutuda korrapäraseks.

Umbes 6–8 nädalat pärast sünnitust, kui emakas on saavutanud oma normaalse suuruse, saab paigaldada vaskspiraali.

Pärast esimest spontaanset menstruatsiooni võib jälle kasutada hormonaalseid vahendeid (näiteks kombineeritud pillid).

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 03. 2009. 05:41