banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Targematel meestel on rohkem seemnerakke

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Targematel meestel on rohkem seemnerakke Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Targematel meestel on rohkem seemnerakke,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Targematel meestel on rohkem seemnerakke

09.01.2009 ilmus LiveScience.com-is ülevaade värskest uuringust, mis näitas, et targematel meestel on kvaliteetsemad seemerakud.

Teadlased Londoni kuninglikust kolledžist, Delaware’i ülikoolist ja New Mexico ülikoolist võrdlesid hiljuti tulemusi viiest intelligentsustestist, mis tehti 1985. aastal 425 Vietnami sõja veteraniga. See oli osa USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse Vietnami-kogemuse uuringust. Veteranid vanuses 31–44 aastat andsid ka spermaproovid. Teadlased hindasid seemnerakkude hulka milliliitri seemnevedeliku kohta, seda, kui palju seemnerakke liikus normaalselt ja teisi sperma tervise näitajaid.

Mida targemad olid mehed, seda rohkem seemnerakke nad tootsid ja seda paremini nende spermatosoidid liikusid. Seejuures ei olnud oluline, kui vana mees oli, kas ta suitsetas, jõi või oli ülekaaluline.

Tuleb välja, et intelligentsed inimesed on üldiselt tervemad kui nende vähem taibukad eakaaslased. Uuringud on näidanud, et tarkpead haigestuvad näiteks väiksema tõenäosusega südamehaigustesse ja Alzheimeri tõppe. Teadlased on välja pakkunud, et targad inimesed võivad leida stressivabama töö kindlamates töökohtades ning nad võivad teha paremaid valikuid elustiili osas, näiteks rohkem treenida ja tervislikumalt toituda. Teiste sõnadega, targad inimesed tõenäoliselt järgivadki arstide soovitusi.

Teadlased oletavad, et intelligentsus võib päranduda koos suurema hulga heade omadustega. Üks geen võib mõjutada mitut omadust, seega võivad tarkusega seotud geenid kuidagi parandada sperma kvaliteeti ja võib-olla ka teisi omadusi.

See võiks selgitada, mis intelligentsus võib nii seksikas olla: see võib lihtsalt olla viiteks, et inimesel on palju häid geene ja omadusi, ütleb uuringu kaasautor Geoffrey Miller, psühholoog New Mexico ülikoolist.

Originaalartikkel:
http://www.livescience.com/health/090109-smarter-men.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:29