banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Obama tühistas keelu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Obama tühistas keelu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Obama tühistas keelu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Obama tühistas keelu kasutada USA välisabi vahendeid arengumaades pereplaneerimise informatsiooni jagamiseks

23.01.2009 teatas The Associated Press, et president Barack Obama kirjutas alla korraldusele, mis lõpetab keelu eraldada raha rahvusvahelistele pereplaneerimise organisatsioonidele, mis muuhulgas annavad informatsiooni ka abordi kohta.

Vabariiklikud ja demokraatlikud presidendid on “Mexico City reeglina” tuntud keeldu taaskehtestanud ja tühistanud alates 1984. aastast, kui vabariiklasest president Ronald Reagan selle esmakordselt jõustas. Demokraat Bill Clinton tühistas keelu 1993. aastal, kuid vabariiklane George W. Bush taaskehtestas selle 2001. aastal oma ametiaja ühe esimese teona.

See reegel keelab USA raha suunamise rahvusvahelistele pereplaneerimise ühendustele, mis muuhulgas teavitavad või nõustavad raseduse katkestamise osas või suunavad naisi aborti tegema. Seda tuntakse ka “üldise suu sulgemise reeglina”, mis keelab riikliku rahaga toetada rühmitusi, kes teevad lobitööd abortide legaliseerimiseks või toetavad aborti tegevaid naisi arengumaades.

Obama allkirjastas korralduse üks päev pärast 36 aasta möödumist ülemkohtu murrangulisest otsusest Roe vs. Wade’i kohtuasjas, mis seadustas abordi USA-s.

Obama on oma esimestel ametisoleku päevadel allkirjastanud hulgaliselt korraldusi, mis tühistavad Bushi administratsiooni tegevuspõhimõtted välispoliitikast valitsuse töökorralduseni.

Bushi valitsus tõkestas USA välisabi raha kasutamist väitega, et pereplaneerimise organisatsioon Hiinas toetab Hiina sundaborte ja -steriliseerimist sisaldavat perepoliitikat. ÜRO rahvastikufond on selle väite ägedalt ümber lükanud.

Obamale abordikeelu lõpetamiseks survet avaldanud organisatsioonid juubeldasid. “Abi keelustamine on naiste tervist tõsiselt mõjutanud. President Obama teod aitavad vähendada soovimatute raseduste ja abortide arvu ning suure riskiga rasedate suremust, mis on tingitud vähesest ligipääsust pereplaneerimise võimalustele,” ütles rahvusvahelise rahvastiku-uuringute surverühma pressiesindaja Tod Preston.

Algne artikkel:
http://www.iht.com/articles/2009/01/23/america/ban23-414848.php

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:41