banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Keemilised ühendid võivad viljakust vähendada

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Keemilised ühendid võivad viljakust vähendada Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Keemilised ühendid võivad viljakust vähendada,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Keemilised ühendid võivad viljakust vähendada

29.01.2009 edastas BBC kokkuvõtte USA teadlaste uuringust, mis väidab, et toidupakendites, kattematerjalides ja põrandavaipades leiduvad keemilised ühendid võivad kahjustada naiste viljakust.

Ajakirjas Human Reproduction avaldatud uuringus mõõdeti perfluoritud keemiliste ühendite (ingl perfluorinated chemicals, PFC) taset 1240 naise veres.

Kui naistel oli keemiliste ühendite tase veres kõrge, kulus neil rasestumiseks kauem aega.

Los Angeleses asuva California ülikooli teadlased uurisid vereanalüüse, mis võeti naistelt esimese rasedusaegse arstivisiidi ajal. Neilt küsiti, kas rasedus oli planeeritud ja kui kaua neil rasedaks jäämine aega võttis. Keemiliste ühendite tase varieerus 6,4 nanogrammist milliliitri vere kohta (nanogramm on üks miljardik grammi) 106,4 nanogrammini milliliitri vere kohta. Nende tasemete järgi jagati naised nelja rühma. Leiti, et PFC-dega rohkem kokkupuutunud naistel oli viljatuse (rasestumiseks kulub rohkem kui aasta või vajatakse kehavälist viljastamist) tõenäosus oluliselt suurem kui ülejäänutel. Dr Chunyuan Fei ütles varasemate uuringutulemuste põhjal, et PFC-d võivad kahjustada loote üsasisest kasvu.

Teadlase sõnul oli PFC-dega rohkem kokkupuutunud naistel probleeme ebakorrapäraste menstruatsioonitsüklitega, mille põhjuseks võis olla hormonaalse tasakaalu häirumine.

Ühendkuningriigi eriteadlased ütlevad, et selliese seose tõendamiseks on vaja veel lisauuringuid. Briti viljakusühingu juhataja Tony Rutherford ütles, et leiud on “huvitavad”. “Käesolev uuring näitab ebakindlat seost tavakasutuses olevate perfluoritud keemiliste ühenditega kokkupuutuvate naiste ja viljastumiseks kuluva pikema aja vahel.”

“See oluline leid on kindlasti näidustus edasiste täpsustavate uuringute tegemiseks, eriti nende naiste hulgas, kes soovivad lapsi saada. Uuring rõhutab, kui oluline on arvestada võimalike viljakust mõjutavate keskkonnateguritega,” lisas ta.

PFC-sid kasutatakse tööstuses, sest neil on kuumuskindlad ning vett ja õli tõrjuvad omadused. Keemilistel ühenditel on võime kaua aega organismis püsida ja seepärast seostatakse nende suurt kogust loomade elundite kahjustusega.

Algne artikkel: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7855323.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:00