banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Naised tahavad pillidelt paremat elukvaliteeti

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Naised tahavad pillidelt paremat elukvaliteeti Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Naised tahavad pillidelt paremat elukvaliteeti,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Naised tahavad pillidelt paremat elukvaliteeti

20.01.2009 avaldas Canada NewsWire uue uuringu tulemused, mis näitasid, et rohkem kui kolm neljandikku naistest soovivad selliseid pille, mis vähendavad menstruatsiooni ajal ja enne seda tekkivaid ebameeldivaid sümptomeid.

Naiste poolt rasestumisvastastele vahenditele esitatavate soovide nimekirja tipus on menstruatsioonivalude leevendamine (66%), parem kontroll menstruatsioonitsükli üle (61%) ja naha seisundi parandamine (52%). See on veel üks näide naiste soovist oma elu rohkem kontrolli all hoida. Uus väikeseannuseline suukaudne 24+2 skeemiga võetav rasestumisvastane vahend võimaldab noortel naistel just seda - oma elu üle paremat kontrolli saavutada.

Uued 24+4 pillid, mille äsja kiitis heaks Kanada tervishoiuamet, on väikeseannuseline suukaudne rasestumisvastane vahend, millel on võrreldes teiste suukaudsete vahenditega lühem igakuine hormoonivaba periood. Tavapärase 21/7 annustamisskeemi asemel on uutel pillidel ainulaadne 24/4 annustamisskeem – 24 päeva võetakse toimeainega hormoonpille ja seejärel neli päeva hormoonivabu pille. Lühem igakuine hormoonivaba periood vähendab ärajäämasümptomeid, nagu peavalu, kõhuvalu ja rindade hellus, mis sageli kaasnevad tavapäraste annustamisskeemidega.

“Selle uue väikeseannuselise pilli olemasolu tähendab naistele vähem menstruatsioonivaevusi,” ütles naiste tervise asjatundja dr Vivien Brown, Toronto ülikoolis töötav perearst. “24+4 pillid on esimene suukaudne rasestumisvastane vahend, mis mitte ainult ei sisalda erilist progestiini drospirenooni (DRSP), vaid millel on ka lühem hormoonivaba periood.”

DRSP ravib aknet ning pärsib östrogeenidest tingitud naatriumi- ja veepeetust, vähendades turseid, mis paljudel naistel menstruatsiooni ajal tekivad.

Uuringus 1027 naisega, kes kasutasid vahendit 11 480 tsükli jooksul, leiti, et 24+4 pillid on ohutud ja hästi talutavad. Nagu iga retseptiravimi puhul peavad patsiendid 24+4 pillide retsepti saamiseks arstiga nõu pidama.

Uuringukeskkonna Harris/Decima liikmete hulgast juhuslikult valitud 16–22 aasta vanused Kanada noored täitsid internetikeskkonnas kokku 1000 küsimustikku. Samuti täitis küsimustikud 16–17-aastaste hulgast juhuslikult valitud sihitvalim.

24+4 pillid on alates 2008. aasta sügisest müügil ka Eestis.

 

Copyright © 2009 Canada NewsWire Ltd. Kõik õigused kaitstud.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:01