banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpe



turvakood

lapsevanem-logo.gif

Kõrge östrogeenitase mõjutab naise käitumist

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kõrge östrogeenitase mõjutab naise käitumist Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kõrge östrogeenitase mõjutab naise käitumist,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kõrge östrogeenitase mõjutab naise käitumist

14.01.2009 edastas Reuters värske uuringu tulemused, mis näitasid, et kõrge östrogeenitasemega naised mitte ainult ei näe paremad välja ega pea ennast kauniks, vaid naised ka tajuvad seda tunnet erinevate meestega suheldes.

Dr Kristina Durante ja tema kolleegid Texase ülikoolist Austinist leidsid, et noored naised pidasid ennast ligitõmbavamaks, kui nende östradiooliks nimetatava östrogeeni tase oli kõrgem. Nad ka käitusid nende tunnete kohaselt. “Kõrgema östradioolitasemega naistel oli suurem tõenäosus flirtida ja suudelda, neil võis olla peale oma partneri veel mõni tõsine suhe ja nad käisid teise mehega kohtamas pisut suurema tõenäosusega,” kirjutas Durante’i meeskond ajakirjas Royal Society Biology Letters. “Tulemused toetavad füüsilise ilu ja viljakuse seost ning vihjavad sellele, et viljakad naised võivad valida monogaamilise suhte juhust kasutades. Nad on armulugudele avatumad ja liiguvad edasi uue romaani juurde, kui silmapiirile ilmub edukam partner.”

Durante’i meeskond testis 52 naissoost üliõpilast vanuses 17–30 aastat, kes ei kasutanud hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid. Nad määrasid kõigil östradioolitaset kaks korda, sest hormoonitase kõigub nädaliti. Naistel lasti hinnata, kui ahvatlevaks nad ennast peavad ja uuringumeeskond näitasid nende pilte hindamiseks ka teistele. “Nii teised inimesed kui ka naised ise pidasid kõrge östradioolitasemega naisi füüsiliselt oluliselt ligitõmbavamaks,” märkisid Durante ja kolleegid.

Kõrge östrogeenitasemega naistel oli ka rohkem seksuaalvahekordi – ka suhteväliselt, kuigi see ei olnud seotud üheöösuhetega.

“Meie tulemused on kooskõlas võimalusega, et väga viljakad naised ei rahuldu kergesti oma pikaajaliste partneritega ja soovivad tutvuda kellegi teisega, oletatavasti rohkem ihaldusväärsema mehega,” järeldasid nad.

Need avastused sobivad paljude teiste uuringutega, mis näitavad, et hormoonid mõjutavad nii naiste kui ka meeste käitumist ja edukust. Sellel nädalal näitasid USA ja Briti teadlased, et meessoost börsimaaklerid, kelle sõrmede pikkus viitab kõrgemale testosteroonitasemele emaüsas, teenivad rohkem.

Algne artikkel:
http://www.reuters.com/article/email/idUSTRE50D03O20090114

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:01