banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpe



turvakood

lapsevanem-logo.gif

Arengumaade naised

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Arengumaade naised Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Arengumaade naised ,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Arengumaade naised surevad sünnitusel kolmsada korda suurema tõenäosusega

15.01.2009 avaldas The Guardian värske ÜRO aruandde, millest selgub, et igal aastal sureb arengu-maades raseduse tõttu 500 000 naist

Praegune ÜRO aruanne ütleb, et maailma kõige vähem arenenud riikide naistel on kolmsada korda suurem tõenäosus surra sünnitusel või raseduse tõttu võrreldes Ühendkuningriigi ja teiste taolisel arengutasemel olevate riikidega.

Unicefi (ÜRO lastefond) andmetel sureb üle poole miljoni naise aastas. Surijate hulgas on umbes 70 000 tüdrukut ja noort naist vanuses 15–19 aastat. Suremus ei vähene, kuigi see on üks aastatuhande arengueesmärkidest.

Unicefi maailma laste olukorra igaaastase aruande põhjal emade ja vastsündinute tervise kohta on suremuse põhjuseid palju. ”Peamine põhjus võib peituda naiste halvemas olukorras paljudes riikides ja kultuurides ning väheses tähelepanus naiste õigustele, puudulik on ka sellealane aruandekohustus,” ütleb aruanne.

Naised surevad nakkuse või verejooksu tagajärjel. Mõnedel on sünnitustegevuse häired ja neile ei tehta keisrilõiget. Teised surevad ennetatavate tüsistuste tagajärjel.

Arengumaade naistel on elu jooksul tõenäosus surra raseduse või sünnituse tõttu üks seitsmekümne kuuest. Arenenud riikides on see tõenäosus ainult üks kaheksast tuhandest.

Lapse saamine arengumaal on naiste jaoks üks tõsisemaid terviseriske. Iga sureva naise kohta kannatab kakskümmend haiguse või vigastuse all, mis võib olla püsiv.

Unicefi aruande kohaselt on kümme emade kõige suurema suremusega riiki Niger, Afganistan, Sierra Leone, Tšaad, Angola, Libeeria, Somaalia, Kongo, Guinea-Bissau ja Mali.

Algne artikkel: http://www.guardian.co.uk/world/2009/jan/15/women-developing-countries-die-childbirth

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:24