banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Korduvate rasestumiste ja abortide arv

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Korduvate rasestumiste ja abortide arv Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Korduvate rasestumiste ja abortide arv,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Korduvate rasestumiste ja abortide arv Inglismaa teismeliste seas tõusuteel

28.01.2009 edastas ScienceDaily Nottinghami ülikooli poolt läbi viidud uuringu tulemused, mis näitasid, et alla 20-aastase naiste arv, kes on korduvalt aborti teinud, on viimase 15 aasta jooksul pidevalt kasvanud.

Tervishoiuteenuseid käsitleva teadustöö professor Jacqueline Collier õenduse, sünnitusabi ja füsioteraapia koolist kommenteeris: „Tavapärasest rasestumisevastasest nõustamisest ja sellega seotud teenustest ei ole korduvate rasestumiste hulga vähendamisel noorte naiste seas eriti palju kasu olnud. Seepärast on vaja töötada välja teenused, mis on mõeldud just teismeliste toetamisele ja suunamisele pärast esimese abordi tegemist. Sellised teenused täiendaksid Suurbritannias elluviidavat toetavate pereõdede projekti, mille eesmärk on abistada ja suunata haavatavaid noori naisi, kes on esmakordselt emaks saanud."

Tuginedes riikliku statistikaameti ja tervishoiuministeeriumi andmetele aastatel 1991–2007 Inglismaal ja Walesis tehtud abortide kohta leidsid Nottinghami ülikooli teadlased, et alla 20-aastase naiste arv, kes on korduvalt aborti teinud, on nende 15 aasta jooksul pidevalt kasvanud.

Nottinghami ülikooli tervishoiuteenuste spetsialisti arvates on tungiv vajadus parandada rasestumisvastast nõustamist ja vastavaid teenuseid, et vähendada aina kasvavat korduvate rasestumiste arvu Suurbritannia teismeliste seas.

Suurbritannia on teismeliste rasestumise poolest Lääne-Euroopa riikide seas esimesel kohal ja selle uuringu põhjal katkestatakse üha tõenäolisemalt ka iga järgmine rasedus.

Algallikas: http://www.sciencedaily.com/releases/2009/01/090127123006.ht

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:26