banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Suitsetamine raseduse ajal

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Suitsetamine raseduse ajal Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Suitsetamine raseduse ajal,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Suitsetamine raseduse ajal vähendab loote verevarustust

03.02.2009 avaldas Reuters uue uuringu kokkuvõtte, mille kohaselt vähendab rasedusaegne suitsetamine kasvava loote verevarustust ja pärsib seega selle arengut.

„Juba 50 aastat oleme teadnud, et raseduse ajal suitsetavate emade beebide sünnikaal on väiksem,“ teatas dr Malene Rohr Andersen, kes töötab Taanis Hellerupis asuva Gentoffe ülikooli kliinikumis. „Kuid see uuring pakub välja ühe selgituse, miks loote verevarustus on pärsitud," lisas ta.

Anderseni eestvedamisel uuriti 266 rasedat naist, kellest 182 olid mittesuitsetajad, 43 suitsetajad ja 41 endised suitsetajad.

Uuring näitas, et ema suitsetamine vähendab lootel 47% võrra ühe valgu – veresoonte siseseinte lämmastikoksiidi süntaasi (eNOS) – kogust, millel on oluline osa veresoonte lõdvestumisel ja vere juurdevoolu suurendamisel. „See uuring on üks esimesi, mis kirjeldab biokeemiliste mõõtmiste abil väiksema sünnikaalu põhjuseid,“ sõnas Andersen.

Lisaks seostatakse suitsetamist 18% "hea" HDL-kolesterooli sisalduse vähenemisega loote vereplasmas.

ALLIKAS: ajakiri Circulation, 17. veebruar 2009.
Algallikas: http://www.reuters.com/article/email/idUSTRE5125GH20090203

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:42