banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Beebibuumi põlvkonnal

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Beebibuumi põlvkonnal Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Beebibuumi põlvkonnal,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Beebibuumi põlvkonnal esineb HPV-st põhjustatud vähke üha enam

04.02.2009 avaldas BBC Londoni kuningliku kolledži uuringu tulemused, mis näitasid, et teise maailmasõja järgse beebibuumi põlvkonna seas esineb tavalisest rohkem päraku-, häbeme- ja tupevähki, mille tekitaja on inimese papilloomviirus ehk HPV.

Arvestuste kohaselt on sellega nakatunud kuni 75% inimestest. Ajakirjas The British Journal of Cancer ilmunud aruande kohaselt võib selle põhjuseks olla muutunud seksuaalkäitumine.

Vähi andmebaasile tuginev Londoni kuningliku kolledži uuring toob välja, et mõnede eelmainitud vähivormide juhtumite arv tõusis kiiresti just 1950- ja 1960-ndatel aastatel sündinute hulgas.

Selle aja jooksul on pärakuvähi juhtumite arv kasvanud võrdselt nii naiste kui ka meeste hulgas, kuid 1960-ndatel sündinud naiste tõenäosus haigestuda pärakuvähki on kolm korda suurem kui 20 aastat varem sündinud naistel.

Kuigi tupe- ja häbemevähki nakatumine on viimaste põlvkondade jooksul vähenenud, on 1960-ndatel sündinud naiste haigestumus sellesse suurem kui 1940ndate esimesel poolel sündinute haigestumus.

HPV-d seostatakse mitmete vähitüüpidega, sealhulgas emakakaela-, päraku-, häbeme-, tupe- ja sugutivähiga, kuigi need võivad olla põhjustatud ka hoopis muudest teguritest. Mõnede arvestuste kohaselt nakatub kuni 75% inimestest oma eluea jooksul HPV-ga, kuid keha immuunsüsteem suudab selle enamasti kahjutuks teha. Ent pideva nakatumise tagajärjel võivad rakud vähirakkudeks muutuda.

Dr Lesley Walker Suurbritannia vähiuuringute keskusest märkis, et oluline on inimeste kursis olek ohtudega, mida HPV endas kätkeb.

„Kondoomi kasutamine vähendab viirusega kokkupuutumise ohtu. HPV vaktsiinid annavad tulevastele põlvkondadele suure eelise, kuid emakakaelavähi sõeluuringute korraldamine on endiselt väga tähtis, et avastada vähile viitavaid muutusi.“

Algallikas:http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/7868979.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:43