banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Katseklaasiviljastamisel kasutatavad ravimid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Katseklaasiviljastamisel kasutatavad ravimid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Katseklaasiviljastamisel kasutatavad ravimid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Katseklaasiviljastamisel kasutatavad ravimid ei suurenda vähiriski

06.02.2009 edastas BBC mahukas Taani uuring andmed, mis tõestasid, et katseklaasiviljastamisel kasutatavad viljakusravimid ei suurenda munasarjavähki haigestumise riski.

Aastatel 1963–1998 viljakusravi saanud 54 362 naist hõlmanud uuringus ei täheldatud, et katseklaasiviljastamisel kasutatud ravimid suurendaksid munasarjavähki nakatumise riski.

Teadlaste ütluste kohaselt on viimase kolme aastakümne jooksul pidevalt arutletud selle üle, kas viljakusravimid suurendavad munasarjavähki haigestumise riski või mitte.

Erinevate uuringute tulemused on olnud vastukäivad ja eriti ohustatuks on peetud naisi, kes teevad läbi mitu ravitsüklit või kes ei jäägi rasedaks.

Selle uuringu kohaselt nakatus munasarjavähki 156 naist kõigist Taani viljakusravi kliinikutesse suunatud naistest.

Keskmiselt 16 aasta pikkuse kontrollperioodi jooksul ei täheldatud uuritud nelja viljakusravimi rühma puhul munasarjavähki haigestumise suurenenud riski.

Teadlaste sõnul ei ole suurem munasarjavähi tekkeoht tõestatud ka nendel naistel, kes on teinud läbi 10 või enam ravitsüklit või kes ei rasestugi.

Ent kõige levinum munasarjavähi raske vorm ohustas tavalisest enam naisi, kes on tarvitanud ravimit Clomifene, kuid teadlaste ütluste põhjal on tõenäoliselt tegu vaid juhusliku kokkulangevusega.

Uuringu tulemused avaldati ajakirjas British Medical Journal.
Algallikas: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/7872972.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:45