banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Polütsüstilise munasarja-sündroomi põdejad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Polütsüstilise munasarja-sündroomi põdejad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Polütsüstilise munasarja-sündroomi põdejad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Polütsüstilise munasarjasündroomi põdejad kannatavad tihti meeleoluhäirete all

6.02.2009 vahendas Reuters Health ajakirjas Fertility and Sterility avaldatud uuringu tuleusi, mis näitasid, et polütsüstilise munasarjasündroomi ehk PCOS-i põdejate seas esineb palju depressiooni ja ärevushäireid ning see nõuab korrapäraseid sõeluuringuid ja tõsist ravi.

Eelmises uuringus avastasid Pennsylvania ülikooli juures töötav dr Anuja Dokras ja tema kolleegid, et depressioon on palju enam levinud PCOS-i põdevate naiste (35%) kui teiste võrdlusaluste (10,7%) seas. See aruanne on eelmainitud uuringu järg, mille eesmärk on analüüsida meeleoluhäirete püsivust ja uute meeleoluhäirete esinemissagedust.

Uuringu teises etapis, mis toimus 22 kuud pärast esimest etappi, osales 60 naist neist 103-st, kes olid kaasatud esimesse järku.

Depressiooni esinemissagedus tõusis 40%-ni. 15% kannatasid paanika- või muude ärevushäirete ja 23% ülesöömishäirete all. 57%-l uuringus osalenud naistest (34 naist) ilmnes vähemalt üks psüühikahäire.

Uuringu autorid märkisid, et lisandus 11 uut depressioonijuhtu. 20 naisest, kellel oli esimeses etapis diagnoositud depressioon, kannatas 5 (25%) hoolimata pidevast ravist ikka veel raske depressiooni all.

„Depressioonijuhtude suur esinemissagedus ja uute juhtumite püsivus selles rühmas viitavad vajadusele keskenduda PCOS-i põdevate naiste esialgses hindamises ka psüühikahäiretele," teatavad Dokras ja tema kolleegid.

Nende soovituse kohaselt peaksid arstid PCOS-i põdevatel patsientidel laskma ära täita ka psüühilise tervise esmahinnangu küsitluse, sest see aitab ära tunda nii söömis- ja ärevushäireid kui ka depressiooni.

Lisaks tuleks patsiendid suunata nahaarsti vastuvõtule ja kaalulangetamise nõustamisele, sest PCOS-ile iseloomulikud hirsutism (liigne karvakasv), akne ja ülekaal võivad psüühilisi probleeme võimendada.

ALLIKAS: ajakiri Fertility and Sterility, jaanuar 2009.
Algallikas: http://www.reuters.com/article/email/idUSTRE5155EE20090206

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:59