banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Naised eiravad toitumissoovitusi

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Naised eiravad toitumissoovitusi Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Naised eiravad toitumissoovitusi,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Naised eiravad toitumissoovitusi rasestumiseelse aja kohta

13.02.2009 edastas BBC uue uuringu andmed, mis näitavad, et naised eiravad rasestumiseelsel ajal tervisliku toitumise ja elustiili kohta antavaid nõuandeid isegi plaanitud raseduse korral.

12 500-t Ühendkuningriigi naist küsitlenud teadlased leidsid, et väga väike osa hiljem rasestunud naistest tarbis piisavalt foolhapet või järgis soovitusi alkoholi tarbimise kohta.Ka rasedust plaanivad naised suitsetasid ainult veidi väiksema tõenäosusega kui need, kes mõne kuu jooksul ei rasestunud, kirjutab Britsih Medical Journal.

Teadlaste sõnul vajavad rasestumiseelsed tervisesoovitused paremat propageerimist.
Southamptoni ülikooli teadlased küsitlesid 20–34 aasta vanuseid naisi nende toitumise, alkoholi tarbimise, toidulisandite tarbimise ja kehalise aktiivsuse kohta.

Seejärel küsiti, kas nad kavatsevad järgmise aasta jooksul rasestuda.
Järgmise kolme kuu jooksul rasestus kokku 238 naist, neist 71 järgmise kuul. Need, kes rasestusid, järgisid nõuandeid ainult veidi suurema tõenäosusega.

Näiteks ei suitsetanud 74% rasestunutest võrreldes 69%-ga mitterasestunutest.
51% rasestunud naistest tarvitas alla nelja ühiku alkoholi nädalas võrreldes 46%-ga neist, kes ei rasestunud – sellist tarbimise taset soovitati uuringu toimumise ajal.

Ainult 44% naistest võttis foolhapet toidulisandina ja kõigest 5,5% tarbis seda piisavalt, et saada soovituslik päevane annus.
Pärast rasedusest teadasaamist suurenes soovitusi järgivate naiste hulk oluliselt.

Originaakartikkel: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7886444.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:57