banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

ÜRO: paljud riigid eiravad inimkaubandust

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: ÜRO: paljud riigid eiravad inimkaubandust Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.ÜRO: paljud riigid eiravad inimkaubandust,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

ÜRO: paljud riigid eiravad inimkaubandust

13.02.2009 avaldas Reuters ülevaate ÜRO uimastikontrolli ja kriminaalpreventsiooni büroo (ingl United Nations Office on Drugs and Crime, UNODC) värskelt avaldatud statistikast, mis näitas, et inimkaubandus seksimüügi ja sunnitöö eesmärgil suureneb, sest paljud riigid eiravad ülemaailmseks muutunud probleemi.

UNODC ei teatanud igal aastal inimkaubanduse ohvriks langejate arvu, kuid USA välisministeerium on seda hinnanud 800 000 inimesele. Rahvusvahelise tööorganisatsiooni 2005. aasta arvestuste kohaselt on iga-aastane ohvrite hulk aga 2,5 miljonit inimest.

UNODC uuringu kohaselt ei ole 40% inimkaubandusega seotud riikidest registreerinud ühtki süüdimõistvat kohtuotsust, mis oleks sellise kuritegevusega võitlemisel hädavajalikud.

“Abraham Lincoln pöörab oma 200. sünniaastapäeval ilmselt hauas ringi,” ütles Reutersile UNDOC juht Antonio Maria Costa. “Suur Vabastaja ei teinud orjakaubandusele lõppu. See on inimkaubanduse, meid kõiki häbistava kuriteoliigi näol ikka veel olemas ja elujõuline.”

UNODC teatas, et kuigi seksuaalse ärakasutamise all kannatavad peamiselt naised ja tüdrukud, olid 155-st uuritud riigist peaaegu kolmandikus enamik kaubitsejatest naised. Ohvritest 20% olid lapsed, kuid Kagu-Aasias Mekongi piirkonnas ja Aafrika teatud osades moodustavad lapsed enamiku. “Laste väledaid sõrmi kasutatakse ära kalavõrkude lahtiharutamiseks, luksuskaupade õmblemiseks või kakaoubade korjamiseks. Nende süütust kuritarvitatakse kerjamiseks või kasutatakse ära prostitutsiooniks,” teatas UNODC. Umbes 79% inimkaubandusest sisaldas seksiorjandust, 18% hõlmab sunnitööd või tööd võla katteks, korraldatud abielusid ja elundite eemaldamist.

Algne artikkel: http://www.reuters.com/article/email/idUSTRE51B5CB20090212
 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:40