banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Erootilised pildid muudavad meeste suhtumist

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Erootilised pildid muudavad meeste suhtumist Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Erootilised pildid muudavad meeste suhtumist,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Erootilised pildid muudavad meeste suhtumist naistesse halvemaks

16.02.2009 avaldas Briti ajalhet The Guradian ülevaate uuringust, mis näitas, et mehed suhtuvad naistesse kui objektidesse, kui nad on varem vaadanud erootilisi pilte naistest.

Teadlased skaneerisid heteroseksuaalsete meeste aju ja näitasid, et kui nad vaatavad pilte bikiinides naistest, aktiveeruvad need aju piirkonnad, mis tavaliselt on aktiivsed enne tööriistade nagu mutrivõtmed ja kruvikeerajad kasutamist.
Mõnede meeste aju skaneerimisel leiti, et pärast piltide vaatamist lülitus välja aju piirkond, mis on seotud empaatiaga teiste inimeste tunnete ja soovide vastu.

New Jerseys asuva Princetoni ülikooli psühholoog Susan Fiske ütles, et muutused aju aktiivsuses viitavad sellele, et seksikad pildid võivad muuta meeste suhtumist naistesse. Naised muutuvad tavalistest inimestest, kellega rääkida ja suhelda, kasutatavateks esemeteks.

Kirjeldatud avastus kinnitab pikaaegseid kahtlusi selle kohta, kuidas erootilised kujutised muudavad üldiselt suhtumist naistesse, mis püsib ka töökohtadel ja tänapäevases maailmas laiemalt, ütles Fiske. “Kui töökohal on erootilisi fotosid, on meestel raske mitte suhtuda oma naiskolleegidesse kui esemetesse. Sellist suhtumist põhjustavad need pildid,” ütles ta.

Uuringus tehti heteroseksuaalsetele meestele aju magnetresonantsuuring ning näidati neile samal ajal pilte riietatud meestest ja naistest või napimalt rõivastatud meestest ja naistest. Kui meestele tehti hiljem mälutest, mäletasid nad kõige paremini pilte bikiinides naistest, kelle pead olid digitaalselt eemaldatud. Ajuskaneering näitas, et kui mehed nägid naisekeha kujutisi, suurenes aktiivsus premotoorses korteksis, ajuosas, mis on seotud sooviga tegutseda. Sama piirkond aktiveerub enne elektriliste tööriistade kasutamist. “Tundub, nagu mehed oleksid otsekohe kavatsenud neid kehasid kasutada,” ütles Fiske.

Uuringu viimases osas palus Fiske meestel täita küsimustiku, mis hindas, kui seksistlikud nad on. Ajuskaneeringud näitasid, et kõige kõrgema tulemuse saanud meestel oli kõige väiksem aktiivsus prefrontaalses korteksis ja muudes ajuosades, mis on seotud teiste inimeste tunnete ning kavatsuste mõistmisega. ”Nad reageerivad naistele, nagu nad ei olekski päris inimesed,” ütles Fiske.

Algne artikkel: http://www.guardian.co.uk/science/2009/feb/16/sex-object-photograph

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:22