banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Investeerimine pereplaneerimise programmidesse

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Investeerimine pereplaneerimise programmidesse Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Investeerimine pereplaneerimise programmidesse,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Investeerimine pereplaneerimise programmidesse aitab riigil raha kokku hoida

24.02.2009 edastas Associated Press ülevaate värskest Guttmacheri intituudi uuringust, mis näitas, et pereplaneerimise programm hoiab USA-s ära pea kaks miljonit soovimatut rasestumist ja enam kui 800 000 aborti igal aastal, mis omakorda säästab miljardeid dollareid.

Vastavad andmed on avaldatud värskelt ilmunud Guttmacheri instituudi sündivust puudutava ümarlaua liikmete koostatud ettekandes. Ettekande kaasautor Rachel Benson Gold nimetas pereplaneerimisprogrammi „targa valitsuse targaks poliitikaks“. Ta väidab, et iga kulutatud dollar säästab maksumaksjale neli dollarit, mis vastasel juhul kuluksid Medicaidi fondist soovimatult sündivate laste ja nende emade toetamiseks.

2006. fiskaalaasta uuringutulemuste ettekandest nähtub, et riiklik pereplaneerimisprogramm säästis 1,94 miljonit, mis oleks kulunud soovimatutele rasedustele. Ettekanne hõlmas ka 400 000 alaealistega seotud rasedusjuhtu. Uuringu statistilistele analüüsidele toetudes oleksid nimetatud rasestumiste ligikaudsed tagajärjed olnud järgnevad: 860 000 soovimatu järeltulija sünd, 860 000 aborti ja tõenäoliselt oleks 270 000 juhul soovimatu rasestumine lõppenud raseduse katkemisega.

Uuringu põhjal oleks riiklikult toetatava pereplaneerimiseta olnud USA-s abortide arv kaks kolmandikku suurem ja majanduslikult kindlustamata naiste seas pea kaks korda suurem.

Lisaks toodi välja järgnevad kokkuvõtted.

  • Enam kui 9 miljonit naist, sealhulgas ligi 2 miljonit alla 20-aastast naist, kasutas 2006. aastal saadavat riiklikku toetust rasestumisvastaste vahendite soetamiseks.
  • Pereplaneerimiskeskusesse pöördunud kuuest naisest kümme arvestas raviteenuse kasutamisel peamiselt riikliku toetusega. Kasutatavad teenused olid seotud enamasti vaagna- ja rinnanäärmeuuringute, HIV, reproduktiivorganite kasvajate, kõrgvererõhutõve ja suhkrutõve testidega ning kuludega teistele terviseteenustele.
  • Riiklikud kulutused pereplaneerimisele olid 2006. a kokku 1,85 miljardit dollarit, millest 71% rahastas föderaalne riiklik Medicaidi programm. Kakskümmend seitse osariiki laiendasid rahastatavate isikute sobivusnorme, et toetust saaksid taotleda ka need, kes muul juhul ei oleks mahtunud Medicaidi rahastatavate, vähese sissetulekuga naistele kehtestatud standardite raamidesse.
     

Guttmacheri poliitika eksperdi ja uuringu kaasautori Adam Sonfieldi arvates on instituudi statistika murettekitav. Uuringu andmetel esineb vähemuse ja madala sissetulekuga naiste hulgas märgatavalt rohkem soovimatuid rasedusi ja aborte kui USA naiste seas üldiselt.

Originaalartikkel: http://www.msnbc.msn.com/id/29356783/

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:56