banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Klaasike päevas suurendab vähiriski

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Klaasike päevas suurendab vähiriski Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Klaasike päevas suurendab vähiriski,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Klaasike päevas suurendab vähiriski

24.02.2009 edastas BBC värske Inglismaal läbi viidud uuringu tulemused, mis näitasid, et igapäevane alkoholitarbimine suurendab naiste võimalust haigestuda vähkkasvajasse.

Klaasi alkoholi tarbimine päevas põhjustab Inglismaa naiste hulgas vähemalt 7000 vähijuhtu lisaks tavapärasele haigestumisele, väidavad Suurbritannia onkoloogid.

Miljonit naist hõlmav uuring kinnitas, et risk sõltub joodud alkoholi kogusest ja ei ole vahet, kas juuakse viina, veini või õlut.
Teadlaste sõnul on alkoholi tarbimine 13% rinna-, maksa-, pärasoole, suu- või kõrivähi tekkepõhjuseks.

Nad oletavad, et naiste alkoholitarbimine põhjustab Suurbritannias ligikaudu 5000 rinnavähi juhtu aastas, mis on 45 000 esmahaigestunust 11%.

Uuring keskendus eelkõige vähesel või mõõdukal määral (kuni 3 klaasi päevas) alkoholi tarbivatele naistele.

National Cancer Institute’i (riikliku vähiuuringute instituudi) ajakirjas avaldatud seitsme aasta jooksul toimunud uuringu tulemuste põhjal väitis vaid üks neljandik 1,3 miljonist naisest, et nad ei tarbi alkoholi.

Alkoholi tarbivatest naistest väitsid peaaegu kõik, et nad tarbivad alkoholi kuni 21 drinki nädalas või ka vähem, st keskmiselt 10 g alkoholi päevas. Selline kogus alkoholi sisaldub pooles pindis ehk siis ligikaudu 125 ml veinis ja võrdub ühe mõõtühiku piiritusega.

Ligikaudu 70 000 keskealisel naisel arenes vähk. Enamik neist olid ka alkoholitarbijad.

Originaalartikkel: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/7906355.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:55