banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Menopausis naised

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Menopausis naised Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Menopausis naised,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Menopausis naised soovivad jätkata aktiivset suguelu

06.03.2009 avaldas BBC värskest uuringu tulemuse, millest selgus, et üle 80% menopausis naistest soovivad jätkata aktiivset suguelu.

Uuringu eesmärgiks oli teha kindlaks menopausi mõju naiste seksisoovile ning kaotada väärarusaamad seksi suhtumise kohta..Uuringut juhtis Dumfriesi ja Galloway kuningliku haigla günekoloog ja sünnitusabiarst dr Heather Currie.

Dr Currie ütles, et 84% vastanutest soovis aktiivset suguelu. Peaaegu pooled naised leidsid, et seks võib muutuda ebamugavaks, kui östrogeenitase langeb. Dr Currie sõnul oli üks esilekerkinud probleem vastumeelsus selle teema arutamise ning abi otsimise suhtes, mis võib hakata kahjustama libiidot ja suhteid.

Uuringus leiti, et 73% selliste probleemide all kannatavatest naistest ei olnud neid oma arstiga arutanud ja 92% ei saanud mingit ravi. “On selge, et naistel on piinlik seda teemat puudutada ja perearst ei pruugi sümptomeid märgata,” ütles dr Currie. Ta ütles, et sellised avastused on “kurvastavad”, sest “tõhusad ja ohutud ravivõimalused on kergesti kättesaadavad”.
“Seks on osa kehalisest, emotsionaalsest ja vaimsest heaolust – menopausiga seotud ebamugavus võib viia väiksema seksuaalse rahulduse ja seksisoovi vähenemiseni,” ütles dr Currie. “See omakorda põhjustab usalduse kadu, stressi ja võib tekitada kahju mitte ainult suguelule, vaid suhetele üldiselt.”

“On olemas tõeline vajadus neid teemasid käsitleda ja julgustada nii probleemi all kannatajaid kui ka tervishoiutöötajaid sellest avameelselt rääkima.”

Uuringus osales üle 2500 naise. Täielikud uuringutulemused on kättesaadavad kuningliku meditsiiniühingu avaldatavas ajakirjas Menopause International.

Originaalartikkel:
http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/uk_news/scotland/south_of_scotland/7925946.stm 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:23