banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Eakamate isade laste intelligentsustesti tulemused on halvemad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Eakamate isade laste intelligentsustesti tulemused on halvemad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Eakamate isade laste intelligentsustesti tulemused on halvemad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Eakamate isade laste intelligentsustesti tulemused on halvemad

09.03.2009 edastas Reuters värske Austraalia teadlaste uuring tulemuse, mis näitab, et eakamate isade lapsed saavad imikueas ja lapsepõlves intelligentsustestides halvemaid tulemusi.

Sama uuring leidis aga, et eakamate emade lapsed said samades testides paremaid tulemusi. Testid mõõtsid mõtlemise ja arutlemise võimet, sealhulgas keskendumisvõimet, õppimist, mälu, kõnelemis- ja lugemisoskust.

Mehed ja naised saavad lapsi hilisemas eas eeskätt arenenud maades. Kuigi ema vanuse mõju lastele on laialdaselt arutatud, ei ole isade kõrgema vanuse tagajärjed nii hästi teada.

Hiljutised uuringud on seostanud isade vanust laste teatud terviseprobleemidega, sealhulgas sünnidefektide ja vähiga, samuti neuropsühhiaatriliste probleemide, näiteks autismi ja skisofreeniaga. Käesolevas uuringus analüüsisid teadlased andmeid intelligentsustestide põhjal, mille olid teinud 33 437 ajavahemikus 1959–1965 Ameerika Ühendriikides sündinud last.

Lapsi testiti 8 kuu, 4 aasta ja 7 aasta vanuses. Hinnati tajude eristamist, käe-silma koostööd, lugemist, kirjutamist ja aritmeetikaalast võimekust.

Leiti, et mida eakam on isa, seda suurema tõenäosusega sai laps erinevates testides halvemaid tulemusi. Ja vastupidi – mida eakam ema, seda paremad olid lapse kognitiivsete testide tulemused.

“Varem on teadlased oletanud, et eakamate emade lapsed võivad teste paremini teha, sest nende kodune keskkond on arendavam; kui see on tõsi, viitavad käesoleva uuringu tulemused sellele, et vanemate isade lastel ei ole tingimata sama eelist,” kirjutavad teadlased oma avalduses.

Teadlaste sõnul võivad eakamate meeste järglaste halvemad testitulemused olla seotud mutatsioonidega. “Erinevalt naiste munarakkudest, mis moodustuvad juba üsasiseselt, tekivad meest seemnerakud kogu eluea jooksul. Eelnevad uuringud on osutanud, et see võib põhjustada hilisemas elueas mutatsioonide suuremat esinemissagedust,” kirjutavad teadlased.

Originaalartikkel:
http://www.reuters.com/article/email/idUSTRE5282SN20090309

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:34