banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Paavst moonutab fakte kondoomide kasutamise kohta

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Paavst moonutab fakte kondoomide kasutamise kohta Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Paavst moonutab fakte kondoomide kasutamise kohta,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Meditsiinajakirja sõnul moonutab paavst fakte kondoomide kasutamise kohta

27.03.2009 edastas Reuters mainekas meditsiiniajakirjas Lancet avaldatud süüdistuse, et paavst Benedictus moonutab katoliikliku õpetuse levitamise huvides teaduslikke fakte, öeldes, et kondoomid suurendavad aidsi levikut.

The Lancet kutsus oma juhtkirjas paavsti üles eelmisel nädalal tehtud kommentaare tagasi võtma, väites, et millegi vähema tegemine oleks suur karuteene avalikkusele ja haiguse kontrolli alla saamise nimel võitlevatele terviseedendajatele. “Kui mõni mõjuvõimas isik, näiteks usu- või poliitiline liider, teeb teaduslikult vale avalduse, mis võib miljonite inimeste tervisele hävitavalt mõjuda, peaks ta avalduse tagasi võtma või seda parandama,” seisis juhtkirjas. “Öeldes, et kondoomid suurendavad HIV ja aidsiga kaasnevaid probleeme, on paavst katoliikliku õpetuse levitamise nimel avalikult moonutanud teaduslikke tõendeid.”

Oma esimesel visiidil Aafrikasse ütles paavst ajakirjanikele, et aids on probleem, millest “ei ole võimalik võitu saada kondoome jagades, vastupidi, kondoomid suurendavad seda.” Märkus vallandas kriitikalaine tervishoiuametnikelt ja -aktivistidelt ning poliitikutelt, kes nimetasid seda vaadet ebarealistlikuks, ebateaduslikuks ja ohtlikuks.

Kirikliku õpetuse kohaselt on truu heteroseksuaalne abielu ja suguelust loobumine parimad viisid aidsi leviku peatamiseks. Vatikan ütleb ka, et kondoomid võivad põhjustada riskikäitumist, kuid paljud ei pea seda seisukohta õigeks.

Terviseasjatundjate sõnul ei ole teaduslikke tõendeid, et kondoomide kasutamine kannustaks inimesi seksuaalselt rohkem riskima. Tegelikult näitavad uuringud, et kondoomi kasutamine vähendab HIV-ga nakatumise riski.

Aidsiviirus on nakatanud hinnanguliselt 33 miljonit inimest üle maailma – enamasti Aafrika Sahara kõrbest lõuna pool asuvas osas – ja tapnud 25 miljonit inimest. Haigus on ravimatu.

Algne artikkel: http://www.reuters.com/article/email/idUSTRE52Q2KR20090327

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:54