banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Üle 45-aastased “eiravad sugulisel teel levivate haiguste riski”

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Üle 45-aastased “eiravad sugulisel teel levivate haiguste riski” Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Üle 45-aastased “eiravad sugulisel teel levivate haiguste riski”,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Paljud üle 45-aastased “eiravad sugulisel teel levivate haiguste riski”

01.04.2009 avaldas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et paljud keskealised inimesed suhtuvad oma seksuaaltervisesse vastutustundetult.

Suurbritannia kuninglik farmaatsiaühing (ingl Royal Pharmaceutical Society of Great Britain, RPSGB) küsitles rohkem kui 2000 täiskasvanut. Peaaegu viiendik 45–54-aastastest küsitletutest ütles, et nad on peale oma pikaajalise partneri olnud viimase viie aasta jooksul kaitsmata vahekord veel kellegagi.

Esineb väärarvamus, et seksuaalsel teel leviva infektsiooniga (STLI) nakatumine on “peaaegu olematu”, ütles RPSGB. Sugulisel teel levivate infektsioonide esinemine üle 45-aastaste inimeste hulgas on viimase kümne aasta jooksul kahekordistunud. Nende esinemissagedus on suurenenud kiiremini kui noorte hulgas, näitavad tervisekaitseameti hiljutised andmed.

Järjest suureneb tõenäosus, et vanemad inimesed on vallalised või nende suhted muutuvad. Samas on vanemaealised väiksema tõenäosusega pidevad kondoomikasutajad, võib-olla sellepärast, et rasedaks jäämise oht puudub, täheldavad asjatundjad.

RPSGB uuringus, mis hõlmas 2258 Ühendkuningriigi täiskasvanut (neist pooled üle 45 aastased), leiti, et vanemad põlvkonnad suhtuvad suguhaigustesse nakatumise riski kergemeelselt.

Algne artikkel: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7974297.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:53