banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Õdede omamine teeb inimesed õnnelikuks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Õdede omamine teeb inimesed õnnelikuks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Õdede omamine teeb inimesed õnnelikuks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Õdede omamine teeb inimesed õnnelikuks

02.04.2009 edastas BBC uuringu tulemused, mis näitasid, et õed tekitavad perekonnas õnnetunnet, samas kui vennad põhjustavad stressi.

Teadlased küsitlesid 571 inimest vanuses 17–25 aastat ja leidsid, et need, kes kasvasid üles koos õdedega, olid suurema tõenäosusega õnnelikud ja tasakaalukad. Ulsteri ülikooli teatel muudavad tütred perekonna avatumaks ja suurendavad valmidust tunnetest rääkida. Tüdrukute mõju on eriti oluline pärast stressirohkeid sündmusi perekonnas, näiteks pärast lahutust.

Uuringutulemusi esitletakse neljapäeval Briti psühholoogiaühingus Brightonis. Uuringu käigus täitsid osalejad psühholoogilised küsimustikud, mida teadlased kasutasid mitmete asjaolude hindamiseks, sealhulgas ka selle, mis tundis huvi, kas vastajatel on positiivne maailmavaade ja kas tal on probleeme vaimse tervisega.

Uuringut juhtinud professor Tony Cassidy ütles: “Õed näivad soodustavat avatumat suhtlemist ja perekonna ühtekuuluvust.”
“Vendadel näis olevat teistsugune mõju.”

“Emotsioonide väljendamine on hea psühholoogilise tervise jaoks asendamatu ja õdede olemasolu perekonnas soodustab seda.”

Algne artikkel: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7977454.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:53